17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Boilies, kukuřice nebo puffi, kterou si vybrat?

Jste v rybolovu začátečník a nevyznáte se tak dobře v nástrahách? Představíme vám tři druhy nástrah – boilies, kukuřici a klasiku Puffi, které patří mezi vyhlášené návnady v lovu kaprovitých ryb. Pojďme na to!

 

Kukuřice

Vydali jste se na lov kaprů a nevíte, jakou návnadu použít? Zkuste starou dobrou kukuřici. Můžete si vybrat z několika druhů, například v poslední době se oblíbenou stala kukuřice napuštěná výraznou esencí, která ve vodě vytváří silnou pachovou stoupu. Spousta rybářů si kukuřici připravuje samo doma, každý má svůj osvědčený recept. A pokud takovou kukuřici po ruce nemáte, stačí vytáhnout z domácích zásob kukuřici v plechovce, tím nic nezkazíte.

 

Boilies

Víte, co je boilies? Jde o nástrahu z vařeného těsta s různými přísadami, například zelenina, rybí maso nebo mléko. I této návnady existuje několik druhů, můžete si vybrat mezi mraženým, trvanlivým, plovoucím, válcovým nebo fluorescenčním boilies. Řadí se mezi nejlepší nástrahy kaprovitých ryb. Rybáři si oblíbili takzvané rohlíkové boilies, protože na povrchu je krásně měkké a uvnitř zase naopak tuhé, aby se háček z návnady nedostal ven. Ve vodě krásně nabobtná a pokud je jeho barva červená či žlutá, tím větší šanci máte.

 

Puffi

Mnozí rybáři považují Puffi za trefu do černého při lovu kaprů na krmítko. I Puffi jsou napuštěny silnou esencí, která ve vodě ryby přitahuje. Její zbarvení je výrazné, a tak ji kapr může zahlédnout i na silně zaneseném dně. Výhodou je i to, že je plovoucí, tudíž při jeho vznášení se nad dnem jde krásně vidět.

V rybářském světě je nepřeberné množství nástrah na ryby. Zkušený rybář ví, že si musí vyzkoušet hned několik návnad, aby zjistil, která mu vyhovuje nejvíce. Brzy rybářská sezóna začne, přejeme vám hodně úlovků v té správné míře.

Související příspěvky

Chcete vidět místa, kde se utopil čert a král Větru vyvolal jezerní „tsunami“? Vydejte se na šumavský Špičák k ledovcovým jezerům

redakce

Pořadatel zájezdu může změnit termín i cenu

redakce

Madeirou inspirované Assado. To je ráj na zemi, který lze ochutnat i v Bageterii Boulevard

majda