-0.6 C
Prague
2.12.2020

Letní dovolená v Rakousku u jezera

Rakousko vám otevírá svou náruč v každém ročním období. V zimě si můžete užívat bílé sněhu a sjíždění svahů. A co v létě? Dovolená v Rakousku v létě se může brzo stát vaší typickou prázdninovou zábavou. Rakousko není jen plné hor, ale i jezer, lesů, řek, historických památek a můžete si vybrat klidně z řady wellness pobytý, prodloužených dobrodružných víkendů či si naplánovat cyklodovolenou. Dovolená v Rakousku s dětmi zde také není nemožná, jelikož střediska jsou i pro ty nejlepší přizpůsobená, a proto na ně čeká spousta zábavy.

Dovolená v Rakousku u jezera! Jezera leží v nádherné panenské přírodě, většinou obklopena lesy a vrcholky hor. Jezera Rakousko mají vodu téměř ze 100% z přírodních pramenů a podzemní vody, tudíž se ve většině z nich třpytí jako drahokamy… Daří se zde vodní fauně a jezera se hemží rybami, některé jsou díky své velikosti úžasným místem pro vodní sporty (potápění, windsurfing, kayaking, jachting). V Rakousku se nachází přes 2 tisíce jezer, tudíž bychom zde při vypisování byli opravdu dlouho. Jezera jsou oblíbenou turistickou destinací, proto je ubytování kolem nich velice rozmanité. Můžete relaxovat ve wellness hotelu, pronajmout si hezkou chatičku nebo se ubytovat v jednom z kempů. Co vás mohou nadchnout, jsou jezera Gosausee, Langbathseen, Mondsee, Faaker See, Achensee nebo Offensee.

Nemusíte ale celou dovolenou proležet u jezera a ládovat se čerstvými rybami, které v restauracích kolem dělají. Cyklostezkami a turistickými trasami se to v Rakousku jen hemží. Právě tyto trasy vás mohou zavést do těch tajných, a ještě nádhernějších koutů Rakouska. Jsou dlouhé i několik stovek kilometrů a táhnou se každým typem krajiny. Přes hory, města, kolem řek a jezer. Jsou přeplněny zastávkami jak kulturními v podobě zámků, hradů, klášterů a historických městeček, tak gastronomickými, kde si můžete odpočinout a smlsnout na typické rakouské kuchyni. Na trase se můžete zastavit v několika podnicích známými pod názvem Heurige. Jedná se o vinné šenky, kde se podávají tradiční vína a mošty se studenými i teplými tradičními pokrmy.

Nejoblíbenější cyklostezky jsou Dunajská cyklostezka, stezka Solnou komorou, cyklostezky kolem řek Mur, Inn, nebo Enss.

Dovolená Rakousko může být ozvláštněna i kulturou a historií. Můžete navštívit některá místa, co se například zapsala na seznam dědictví UNESCO. Jedno z nich je například historické centrum Vídně, kde se nachází památky jako katedrála svatého Štěpána, palácový komplex Belveder, císařské sídlo Hofburg nebo Vídeňská státní opera. Za zmínku stojí i první skutečná horská železnice Semmerging. Vede horskou krajinou z Gloggnitzu do města Mürzzuschlag.

Rakousko je země téměř za rohem, proč tam tedy nezavítat?

Související příspěvky

Nepodceňujte kvalitní cyklistické vybavení!

redakce

Představujeme nejlepší šicí, vyšívací a quiltovací stroj na světě

Veronika

Kůže zrcadlí stav celého organismu. Může odhalit toxickou zátěž orgánů i emocionální nerovnováhu

majda

1 komentář