Loučení s létem aneb čas na poslední zahradní párty

 

Ani jsme se nenadáli a léto už ukrajuje ze své druhé poloviny. Rychle proto ještě využijte příznivého počasí, které přeje konání venkovních akcí, a uspořádejte u vás na zahradě malou párty či jen posezení s přáteli. Chcete-li, aby všechno klaplo na jedničku, nesmíte podcenit důkladnou přípravu. Jak tedy všechno naplánovat?

 

Nenechte se zaskočit počasím

V srpnu už může být počasí přece jen proměnlivější, navíc letní přeháňky bývají často nevyzpytatelné. Nenechte se jimi nepříjemně zaskočit a pro všechny případy nachystejte pro vaše hosty vhodný suchý „úkryt“, ať nemusíte celou akci odpískat ještě dřív, než začne. Ochranu před deštěm, ale i vítaný azyl před spalujícím sluncem, nabídnou třeba zastřešené pergoly, zahradní stany nebo jednoduché altánky. Do nich nachystejte posezení v podobě dostatečně velkého stolu a adekvátního počtu židlí, křesílek a lavic.

 

Staňte se nejlepším hostitelem

Zahradní párty bývá především o jídle, dejte si proto na „meníčku“ záležet.  Sestavte ho tak, aby si vybral každý – od masožravců přes vegetariány až po milovníky sladkostí. Správného hostitele z vás udělají nejen lahodné pochoutky, ale i plný bar, přichystejte  proto dostatečnou zásobu alkoholických i nealkoholických nápojů. Nepodceňte ani samotné servírování. Zapomeňte na papírové a plastové nádobí, stolování by i venku mělo mít určitou kulturu. Sáhněte proto po klasice, jako je porcelán, keramika a sklo. Nádobí pak sice budete muset umývat, ale u hostů vám to rozhodně vynese spoustu kladných bodů a titul nejlepšího hostitele.

 

Vytvořte dokonalou atmosféru

Postarejte se o to, aby se u vás hosté cítili příjemně. Myslete i na maličkosti, třeba v podobě doplňků. Stůl vyzdobte ubrusem, umístěte na něj svíčky proti hmyzu, tvrdé židličky vybavte pohodlnými podsedáky, připravte i deky, kdyby se ochladilo. Velkou pozornost věnujte také vhodnému venkovnímu osvětlení, dny se už přece jen zkracují. Stropní či venkovní nástěnná svítidla k prozáření temných zákoutí nestačí, doplňte je o stojací zahradní lampy či zapichovací bodová světla. Skutečně efektní podívanou pak zajistí i LED reflektory, které zvýrazní zajímavé solitéry, jako stromy nebo jezírka. Vyloženě dekorativní funkci pak zastanou lucerny, světelné řetězy, lampiony, které vykouzlí takřka pohádkovou atmosféru!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download