-2.8 C
Prague
4.12.2020

Hýčkáte si doma svůj starý český traktůrek? Víme, kam pro náhradní díly Zetor

Zetory jsou ryze české traktory, jejichž vznik se datuje do roku 1945, kdy byly vyrobeny první prototypy traktorů, či spíše do roku 1946, kdy se první výrobky traktorů dostaly k zákazníkům. Prvním modelem byl Zetor Z-25 a jeho sériová výroba byla zahájena 17. srpna 1946.

Na vesnicích jsou traktory stále poměrně běžnou záležitostí. K chalupě starousedlíků traktor prostě patří. Občas je nutné dovézt kameny z lesa, jindy dřevo, v zemědělských oblastech jsou i pomocníky při sběru úrody v sadu či na poli. To pořád mluvím jenom o využití soukromém. A kdo v chalupě nemá vlastnoručně vyrobený traktor s motorem ze staré škodovky, ten má obvykle právě některý starý model Zetoru. Náhradní díly Zetor jsou proto stále žádané.

 

Kdysi byl Zetor v České republice naprostou jedničkou

Dnes tomu tak již není. Profi zemědělci upřednostňují americké značky. Žebříčku tak vévodí americký John Deere a New Holland (rovněž USA), třetím je Zetor před další americkou značkou – Case. Následují japonské traktory Kubota, německé Fendt, anglické JCB a další zástupce Německa, traktory Claas.

Nové traktory Zetor sklízí pořád poměrně velké úspěchy ve světě. Věděli jste, že se Zetor vrhl i na spolupráci s italským prestižním designovým studiem Pininfarina, ve kterém vznikají i návrhy pro Ferrari? Britská BBC tento model traktoru, jenž byl představen v roce 2015 na německém veletrhu Agritechnica, prohlásila za nejvíce sexy traktor na světě.

 

Náhradní díly Zetor pořídíte na jednom místě

Pro ty, kdo si doma hýčkají svůj starý traktor Zetor ze starších řad označených jako UŘ I., UŘ II. a UŘ III., nabízí náhradní díly e-shop Nekvinda. V obchodu si máte možnost vybrat z 50 000 položek náhradních dílů pro traktory Zetor 25, Zetor 50, Zetory MAJOR, SUPER a PROXIMA. Veškeré náhradní díly jsou skladem a firma je odesílá do 24 hodin. Ve firmě vám i pomohou s výběrem.

Související příspěvky

Znalost předpisů může ušetřit životy i peníze

redakce

Ubývá nebo přibývá krádeží aut?

majda

Brzdy, a jak se o ně co možná nejlépe starat?

redakce