18.6 C
Prague
30.9.2023
MaxiMagazín

Vyzdobte vstupní halu i další místnosti doma nebo v práci bezúdržbovou zelení

Došlo na rekonstrukci vstupních prostor kancelářské budovy, které jste správcem? Anebo si jen chcete zútulnit kancelář nebo bydlení, kam byste rádi vnesli kus zeleně, ale péče o ně by nemusela dopadnout úplně dobře, protože jste například pracovně často na cestách? Internetový obchod florum.cz nabízí variantu zakonzervovaných mechů a lišejníků, případně pak umělých rostlin. Kam zeleň správně umístit?

Mechy a lišejníky

Zakonzervované mechy a lišejníky jsou v poslední době velmi oblíbenou variantou toho, jak vytvořit netradiční vstup do kancelářské budovy anebo stěnu kdekoliv v domácnosti. V internetovém obchodě najdete jak ploché, tak i kopečkové mechy a samozřejmě také lišejníky. Všechny tyto rostliny prošly konzervací, díky které si dlouhodobě zachovávají svou krásně zelenou barvu.

Konzervované rostlinky nepotřebují vůbec žádnou údržbu. Jedna z mála nutností je opatrná manipulace s nimi, protože jsou velmi křehké a dále správný výběr stěny, na kterou je chcete umístit. Není nutné hledat východní nebo západní stranu. Jediné, co tyto rostlinky potřebují je, aby se nenacházely hned vedle topného tělesa anebo naproti foukající klimatizaci. Dále je dobré umisťovat je tam, kde teplota neklesá pod 10 °C a vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 40 – 60 %, což je standard.

Kromě přírodních materiálů najdete v internetovém obchodě také „zelené stěny“, na jejichž výrobu je možné použít panely mechů nebo lišejníků, které jsou však vyrobeny z vysoce kvalitního PVC plastu. V neposlední řadě si můžete prohlédnout také panely, díky kterým vznikne nádherná květinová stěna, případně je možné použít ji do zarámovaného obrazu.

Doplnění interiéru umělými květinami

V internetovém obchodě florum.cz dále seženete malé i velké pokojové rostliny, popínavky, převisy a různé trávy. K dostání jsou dokonce také muškáty, kterými můžete ozdobit svou terasu nebo balkon a nemuset se obávat, zda jim vydrží zálivka na dva dny, kdy nebudete doma, anebo zda je vysuší silné letní slunce.

Prohlédněte si také různé zástěny hodící se do interiéru i exteriéru, pomocí kterých budete moci ukrýt svou zahradu nebo balkon před očima zvědavých sousedů a také si vytvořit trochu stínu.

Související příspěvky

Chystáte se natírat? Nezapomeňte se správně chránit!

majda

4 rady pro výběr dětské postýlky

redakce

Víte, kde najít nabídku lékařů z mnoha oborů, ale také jejich hodnocení a ordinační dobu na jednom místě?

redakce