Milujete historii? Na téhle dovolené ji načerpáte plnými doušky!

 

Naplánujte si letos dovolenou tak trochu jinak a přijměte pozvání do historických roubenek stojících na úpatí horského svahu u městečka Černý Důl. Martin Roubal je tu pro vás postavil hned čtyři a ta nejmladší, nabízející mnohá lákadla, nese jméno právě po něm.

Najdete ji snadno. Charakteristické bílo-černé pruhování s velkými sněhobíle zbarvenými okny vás nenechá na pochybách. Stačí překonat několik kamenných schůdků, projít okolo potůčku skrz půvabnou zahradu a můžete vejít do dveří.

Rázem se ocitnete v historických kulisách bydlení našich babiček v čele s kachlovými kamny a dřevem na každém kroku. Překvapí vás však, kolik světla se uvnitř rozlévá a jak příjemné je místní ovzduší. Použití přírodních materiálů je přívětivé k vašim dýchacím cestám. Celoročně totiž uvnitř udržuje příjemnou vzdušnou vlhkost a navíc dřevo jako takové dokáže pohlcovat nepříjemné pachy.

 

Ukažte dětem, jak vypadá třeba trakař!

Chalupa Roubalka je vybavena téměř výhradně replikami skutečného historického nábytku z podkrkonoší. Vše je plně použitelné, takže se nemusíte bát rozestlat si peřiny za pecí nebo si užívat vanu na kovových nožkách plnou horké vody.

Zvláště děti budou ze zdejších lákadel přímo nadšené! Kde jinde by se dozvěděly, jak vypadá starodávný trakař, pec od hloupého Honzy, malované skříně nebo opravdové dřevěné lyže? Ale nebojte se, ani o výdobytky moderní civilizace tu není nouze, jsou-li skutečně třeba. Koupelna je tak plnohodnotně zařízena současnými výdobytky techniky, všude po roubence bez potíží chytíte vysokorychlostní wi-fi a venku si můžete užít báječný relax v bazénu s protiproudem.

Apartmány v chatě si můžete pronajmout jako rodina nebo pozvat k návštěvě třeba partu dobrých přátel. Od Černého Dolu je všude blízko, takže nouze nebude ani o zajímavé výlety po okolí. Neváhejte a užijte si letos dovolenou jinak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download