Mořské řasy pro pestřejší jídelníček

 

Mořské řasy jsou oblíbené spíše na východě našeho světa. Sushi či tradiční japonské a čínské polévky se bez řas zkrátka neobejdou. Vás možná odrazuje jejich vůně či barva, věděli jste ale, že jsou mořské řasy zázrakem pro naše zdraví? v čem jsou tak prospěšné a které druhy řas jsou nejoblíbenější?

Ať už mořské nebo sladkovodní, řasy jsou jednoduché rostlinné organismy, které našemu tělu dodávají mnoho cenných bílkovin, vitamínů a minerálů. I díky tomu si zasloužily označení superpotravina. Řasy mají vliv na detoxikaci organismu, zlepšení pleti, imunitní systém, dokáží řešit trávicí problémy, snižují cholesterol a mají mnoho dalších skvělých vlastností. Dokáží vám pomoci při mnoha zdravotních problémech, obsahují jód, nenasycené mastné kyseliny, nukleové kyseliny, chlorofyl, kvalitní proteiny, vitaminy B, C a E i enzymy.

 

Zařazení řas do jídelníčku

Forma tabletek je asi ta nejjednodušší možnost, jak řasy konzumovat. Tablety můžete koupit v každé zdravé výživě či v lékárně. Můžete si však koupit sušené řasy v plátech, které si můžete přidat ke směsi mořských plodů, do polévky nebo do bramborovo-zeleninového pyré. Řasy v plátech si můžete také rozdrobit do smoothie, které získá krásně zelenou barvu a bude obohaceno o mnoho výživných látek. Jaké řasy si můžete pořídit?

 

Chlorella

Chlorella je nejznámější řasa vůbec. Její jedinečné složení jí umožňuje na sebe efektivně vázat škodliviny a zabraňuje dalším toxinům proti vniknutí do těla. Je prokázáno, že má Chlorella antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky. Výborně pomáhá při regeneraci organismu a posílí váš imunitní systém.

 

Spirulina

Spirulina je skvělým zdrojem bílkovin, je bohatá na nenasycené mastné kyseliny a posílí váš imunitní systém. Slouží jako výborná výživa pro mozek a pomůže k dokonalejší detoxikaci organismu. Podpoří vaši krvetvorbu, zlepší fyzickou i psychickou výkonnost a bude bojovat proti infekcím.

 

Nori

Přesně tato mořská řasa se používá pro výrobu sushi a možná i díky ní se Japonci dožívají tak vysokého věku. Konzumací řasy Nori obohatíte své tělo o ty nejkvalitnější bílkoviny. Díky řase Nori se vám zlepší trávení, rozpouštění tuku a vaše tělo bude odolnější proti choroboplodným zárodkům.

 

Arame

Máte-li rádi sladké, sáhněte po řase Arame. Díky vysokému obsahu cukru má totiž nasládlou chuť. Je bohatá na vlákninu, jód a vápník. Pomůže vám snížit krevní tlak i cholesterol.

 

Kombu

Díky vysokému obsahu jódu se řasa Kombu využívá pro léčbu problémů se štítnou žlázou. I tato řasa velmi účinně přispěje k detoxikaci organismu a snížení cholesterolu. Můžete díky ní i podpořit dlouhověkost, inteligenci a jasné myšlení.

 

Detox smoothie

Ingredience:

1/4 čerstvého ananasu

1/2 jablka

2 hrsti vypeckovaných kuliček hroznového vína

1 lžička chlorelly v prášku

voda na dolití

Postup:

Veškeré ingredience smíchejte v mixéru a začněte mixovat. Smoothie připravujte pouze v kvalitním mixéru, který zvládne potraviny dokonale rozmělnit. Skvělý je například kuchyňský mixér Orava RM-500, který zpracovává suroviny tak, že v nich zůstávají zachovány veškeré vitaminy a minerály. Mixér Orava můžete využít pro přípravu zmrzlin, šťáv, koktejlů, pyré či ovocných dezertů. Úplně nejlepší je však pro přípravu smoothies. Mixovací nádoba má objem 570 ml a díky speciálnímu víčku si ji můžete rovnou vzít na cesty i se svým právě umixovaným smoothie. Mixér Orava RM-500 zvládne díky až 23 000 ot./min umixovat i tak tvrdé suroviny, jako jsou kostky ledu.

Líbí se vám praktický kuchyňský mixér Orava? Na www.orava.cz může být váš za 999 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download