4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Na urologii není důvod ke studu

Téma, o kterém se moc nemluví a spíše v nás vyvolává rozpaky a stud. Je to však obor jako každý jiný, jen se specializuje na tak zvané choulostivé partie. I ty ale mohou potřebovat lékařskou péči a to jak u mužů, tak u žen.

I když se o urologii moc nemluví, je potřebná pro obě pohlaví. Ženy zde řeší spíše problémy s únikem moči, záněty močového měchýře a další zdravotní problémy, se kterými nepomůže gynekologie. Muži naopak mají urologii pro kompletní péči nejen močového, ale i rozmnožovacího ústrojí. Obrací se tak na ambulanci urologie například s problémy s močením, bulkou ve varlatech, onemocněním prostaty nebo problémech s pohlavním stykem. Tyto a mnoho dalších oblastí u mužů umí řešit právě urologie a prvním krokem k úspěchu je odhození studu. Často se totiž stává, že pacienti přijdou až téměř na poslední chvíli, protože se styděli a cítili se trapně.

Je však potřeba mít na vědomí, že urolog je lékař jako třeba chirurg nebo zubař a stud odhodit. Jedině tak nám dokáže odborně pomoci a zbavit nás problémů. Když s nikým jiným, alespoň se svým lékařem bychom měli mluvit otevřeně a nic neskrývat, abychom neovlivnili stanovení diagnózy. Nemusí se jednat jen o záněty močových cest, ale vykonává se obřízka, řeší se problémy s erekcí i provádí preventivní vyšetření. Právě obřízka je jedním ze zákroků, o kterých se pacienti stydí mluvit a v médiích se o něm moc nemluví, dokáže však pomoci s různými problémy a bolestí. Jedná se o relativně jednoduchý a rychlý zákrok, který se může provádět v lokální anestezii a po zákroku může pacient odejít domů.

Pomoci ulevit od problémů či bolesti pomáhají i různá vyšetření a testy, díky kterým pak lékař dokáže navrhnout nejlepší postup léčby. U zánětů to bývají nejčastěji antibiotika, úspěšnost však záleží také na včasném příchodu a začátku řešení problémů. Proto pokud vás něco trápí v oné choulostivé oblasti, neváhejte, zahoďte stud a objednejte se na urologické vyšetření.

Související příspěvky

Pracujete hodně na počítači a bolí vás oči? Tohle by vám mohlo pomoci

redakce

Máte nadváhu? Nepodceňujte výběr kvalitní matrace

redakce

Plánované operace v říjnu

majda