19.6 C
Prague
18.5.2022
MaxiMagazín

Na jakou kosmetickou péči často zapomínáme

Staráte se o svou pleť a máte pocit, že jí věnujete dostatek pozornosti? Říká vám něco péče o oční okolí, analýza pleti nebo třeba každotýdenní maska? Pokud ne, tak je na čase s tím něco udělat a ještě o kousek víc se rozmazlovat. Poradíme vám, jak na to.

Analýza pleti

Znáte dokonale svou pleť a víte, co přesně potřebuje? Mnoho z nás tuší, že se potýká se suchou nebo mastnou pletí, často však zapomínáme na ošetření problematických míst, které se mohou u každého mírně lišit. Řešením je analýza pleti, která vám napoví, na co přesně se při péči o pleť soustředit. Následně si vyberte kvalitní kosmetické produkty, které se zaměřují na konkrétní typ pleti.

Péče o oční okolí

Věděli jste, že oční okolí je často opomínaným místem, kterému se příliš nevěnujeme? Přitom si většina z nás líčí oči každý den a péči by si tak rozhodně zasloužily. Pravidelnou péčí o okolí očí eliminujete vrásky, které se právě zde tvoří nejčastěji, a to i v docela nízkém věku. Pomocí očního krému nebo očního séra nejen vyživíte pokožku kolem očí, ale navíc se zbavíte i kruhů pod očima a odměnou vám bude svěží a mladistvě vypadající pleť.

Zbavit se vrásek

Pokud se cítíte stále mladé, je to jen a jen výhodou. I přesto byste však měli používat kosmetické produkty, díky kterým se vám vrásky nebudou tak rychle tvořit a vaše pleť bude stále vypadat pevná a pružná. I když je mladistvý vzhled z velké části správným „nastavením“ myšlení a přístupem k životu, rozhodně se nebojte využít pomocníky z kosmetiky, ať už se jedná o produkty pro zralou pleť nebo produkty zaměřené na exfoliaci.

Pleťová maska

Dopřejte si také rozmazlování pomocí pleťových masek. Naplánujte si den krásy například se sestrou, s kamarádkou nebo klidně i se svým protějškem. Nejdříve by mělo přijít dokonalé odlíčení, následně vyčištění pleti, a poté nanesení masky. Vybrat si může masku proti akné, masku pro hydrataci pleti nebo pro obnovu pevné a svěže vypadající pokožky. Vyzkoušet můžete i bezoplachovou masku. Pleťovou masku si dopřejte alespoň dvakrát týdně.

Související příspěvky

Šatová sukně jako trend nadcházející sezóny

majda

Tuny odpadu a znečištění vody – to je skrytá strana módního průmyslu. Podporujte firmy, které myslí ekologicky!

majda

Mustang – nesmrtelná značka pro všechny milovníky pohodlí

majda