Proč mají diamantové šperky své kouzlo

 

Jako malé děti jsme za diamanty považovali vše, co se třpytilo a lesklo. V dospělosti jsme pak cenu drahých kamenů pochopili a samozřejmě také zjistili, že ne vše lesklé musí být diamant nebo briliant. Je ale mezi nimi opravdu rozdíl?

Diamant je drahokam a briliant je diamant nebo jiný drahokam, řečeno velmi zjednodušeně. Drahokam je minerál, který je pro své estetické vlastnosti ceněný. Jedním z drahokamů je i diamant, stejně jako zelený smaragd nebo červený rubín. Drahokamy upravené speciálním briliantovým brusem s ploškami jsou nazývány brilianty. Vybroušení do této zvláštní formy se dělá proto, aby vynikl lesk a zvlášť u čirých diamantů je odraz světla opravdu výrazný a třpyt nepřehlédnutelný. Pokud si tak dívka či žena může vybrat diamantové prsteny, bude mít velkou radost a jistotu, že kolegyně ani kamarádky prsten nepřehlédnou. Oblíbené proto bývají tyto prsteny jako zásnubní a nejen v amerických filmech platí, že čím větší, tím lepší. O zásnubách se totiž nemusí mluvit, ale musí být na ženě vidět.

Žádnou ženu nikdy neopustil sen z dětství stát se princeznou. Občas si svůj sen plníme na plese nebo společenské události a drahé kameny s oslnivým leskem k tomuto snu samozřejmě patří. Oblíbeným doplňkem jsou tak luxusní diamantové náušnice, ideálně v kombinaci s náhrdelníkem. Briliantové šperky ale nejsou určeny jen a pouze pro výjimečné příležitosti, naopak mohou dobře doplnit i běžný dress code na obchodní schůzku nebo návštěvu divadla, je však potřeba dát si práci se sladěním celého outfitu včetně všech doplňků, aby celek nepůsobil zbytečně lacině a šperky naopak mohly vyniknout.

Třpytivý prsten, náhrdelník nebo náušnice i kdyby na chvilku přenesou ženu do dětství a ona se bude cítit jako vysněná princezna. Proto jsou briliantové šperky tak oblíbené a mají jako dárky u žen tak velký úspěch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download