Nákup kancelářské židle: Zajistěte si potřebný komfort

 

Kancelářské práce jsou fyzicky méně náročné než mnohé manuální činnosti ve výrobě. V konečné fázi se ale na zdraví mohou podepsat úplně stejně, možná ještě více. Alespoň v případě, že nebudete mít v kanceláři správné židle. Ty nekvalitní nezajistí dostatečnou oporu páteře a v konečném důsledku můžete mít opravdu velké obtíže, jež vás vyřadí i na několik dní z běžného provozu. Podle čeho tedy vybírat spolehlivou kancelářskou židli?

 

Aktivní sezení není samozřejmostí

Drtivá většina kancelářských židlí není schopna poskytnout dokonalou oporu zádovému svalstvu. Sezení je pro člověka naprosto nepřirozená poloha a páteř zejména při dlouhodobé poloze tohoto charakteru trpí. Opěradlo kancelářské židle by mělo být pohyblivé. Dokáže se tak přizpůsobit poloze páteře a ta má trvalou oporu. Určitě není od věci myslet také na přítomnost opěrky hlavy. Jestliže jste zvyklí pracovat u počítače skoro celý den, rozhodně se bez ní neobejdete. Pokud židle umí reagovat na změny polohy těla, jedná se o takzvané aktivní sezení.

 

Polohování a opěrky všeho druhu

Velmi důležitou roli hrají i loketní opěrky. Ruce si potřebují také odpočinout položením na pevnou oporu. Stejně tak jsou výborné i bederní opěrky, které zajistí potřebnou podporu bederní oblasti. Samozřejmostí musí být jednoduché nastavení výšky posedu. Pomocí pákového nebo jiného mechanismu si velmi jednoduše nastavíte židli tak, abyste dosáhli na zem a pracovní plochu měli zároveň po ruce.

 

Ostatní aspekty nákupu kancelářské židle

Při volbě té správné kancelářské židle nezapomeňte i na některé další zdánlivé detaily. Základna by měla mít minimálně pět ramen pro zajištění stability. Určitě je vhodné myslet též na materiál. Nejoblíbenější již není kůže, ale síťovina. V kombinaci s nerezem vypadají moderní židle naprosto skvěle. Přesvědčit se můžete v eshopu Atan.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download