8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Nerezový dřez – odolný a stylový

Pakliže si lidé domů volí ideální dřez do kuchyně, poté suverénně nejčastěji tuto volbu vyhrává nerezový dřez vyrobený z oceli. A to zcela po zásluze, neboť takovýto dřez je dokonalým mixem odolnosti a atraktivního vzhledu. Konkrétně jeho odolnost spočívá zejména v tom, že se jedná o materiál, který je připraven bez úhony přežít všechny obvyklé kuchyňské nástrahy – zvládne tedy například vylití vařící vody do jeho útrob, nepoškodí jej dokonce ani ostré kuchyňské nože.

A jak již jeho název napovídá, nemusíte se bát ani rzi, která by jej po letech užívání zničila. Nerezový ocelový dřez vám tedy vydrží opravdu dlouho. Dokonce s vámi může zůstat i po tom, co se rozhodnete zrekonstruovat celou kuchyni. O jeho stylovost se zas stará nadčasový stříbrný design, jenž zaručeně nikdy nevyjde z módy a který je možný zkombinovat prakticky s jakoukoliv kuchyňskou linkou.

Hodí se i do těch nejmenších kuchyní

Nerezové dřezy jsou navíc dostupné v různých rozměrech, každý si tedy do kuchyně může pořídit nerezový dřez, který bude pasovat doslova jako ulitý. Kromě různých rozměrů jsou dostupné i dřezy různých tvarů. Rozhodně tedy při nákupu nerezového dřezu nemusíte zůstat pouze u klasických čtvercových a obdélníkových tvarů, momentálně jsou například dosti oblíbené kulaté nerezové dřezy.

Ty se nicméně hodí zejména do větších kuchyní, do menších panelákových kuchyní jsou vhodnější spíš nerezové dřezy klasických tvarů, neboť ty nabízený prostor využívají mnohem efektivněji. Z důvodu úspory prostoru též doporučujeme při nákupu dřezu do menších kuchyní preferovat jednokomorové nerezové dřezy před těmi dvoukomorovými. Velice praktický je pak nerezový dřez s odkapávačem, jenž vám umožní nechat nádobí rovnou po umytí odkapat a ušetří vám tak práci s jeho utíráním.

Odolné nerezové dřezy za rozumnou cenu

Velice dobrou zprávou je to, že nerezové dřezy rozhodně nezruinují vaši peněženku, neboť jsou levné, ty vůbec nejlevnější se dají sehnat už za částku kolem 600 korun. Za tuto sumu poté dostanete užitečného pomocníka do vaší kuchyně, který vám bude sloužit desítky let. A to aniž by se na něm stárnutí nějak zásadněji projevovalo – nerezové dřezy vypadají jako nové i po letech používání!

Pokud vám výše zmíněný výčet předností nerezových dřezů ještě nestačil, na závěr vám jich ještě pár přidáme. Kupříkladu nerezové dřezy jsou díky svým přirozeným vlastnostem oceli a povrchovým úpravám opravdu snadno čistitelné a udržovatelné, navíc se na nich prakticky nedrží nečistoty. Nic s nimi samozřejmě nedělá ani vlhkost, krom rezivění materiálu se nemusíte bát ani odlupování částí dřezu či jeho deformace.

Související příspěvky

Na šumavském Špičáku v týdnu připadl přírodní sníh a v noci přituhlo. Zima s jarem se tu nyní pravidelně střídají

redakce

5 příležitostí, kdy darovat šperk

redakce

Skvělý dárek od manžela, nano impregnace a voskování podlah. Čištění Praha 1

Veronika