4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Vánoční výzdoba – dáte přednost klasice, nebo módním trendům?

Vánoční výzdoba patří mezi ty, které děláme nejraději a s největším předstihem. Možná za to můžou samy vánoční svátky a advent, který jim předchází a my chceme mít svůj domov hezký a útulný. K tomu nám pomáhá i právě vánoční výzdoba.

První zmínky o Vánocích nám vždy připomenou média, v televizi se objevují reklamy už v říjnu a venku si přitom ještě užíváme krásného babího léta. Jak se však přihlásí půlka listopadu, počasí začne být sychravé a leckde přijede na návštěvu i Martin na bílém koni, léto jakoby pro nás skončilo a naladíme se na vánoční vlnu. Kromě dárků a pečení řešíme i vánoční osvětlení, dekorace, výzdobu a třeba i to, v jakých barvách letos budou ty naše Vánoce.

V každé rodině je tradice trochu jiná a tak má někdo stromeček i celou výzdobu vždy stejné a neměnný a těší se na obnovení tradic, jinde se mění výzdoba i samotné ozdoby na stromečku podle aktuálních trendů nebo osobních preferencí. Spolu se stromečkem je pak vhodné sladit i ostatní dekorace, ubrus u svátečního stolu, světelné řetězy i různé drobnosti a stuhy na dveřích. Právě světelné řetězy mohou zdobit nejen okna či stromeček, ale drobné žárovičky vypadají velmi efektně například ve skleněném válci se skleněnými koulemi nebo jako doplněk k prostřenému stolu. Nejoblíbenější barvou stále zůstává červená a zelená, v patách se zlatou, bílou a stříbrnou. V uplynulých letech se však na výsluní módy dostala i fialová, šedá nebo modrá.

Také osvětlení v oknech i kolem domu se může sladit do jedné barvy nebo naopak využít možnost světelných řetězů měnit barvy nebo blikat. To, co máte vyzdobené doma, vidíte jen vy a rodina a přátelé, zato venkovní vánoční výzdoba těší i kolemjdoucí, sousedy a děti. Pro venkovní použití vybírejte dekorace, které jsou přímo určené na ven a zvlášť pečliví buďte při výběru venkovního osvětlení, abyste předešli zbytečným problémům. Tedy zda je vodící kabel určen pro venkovní použití a snese vystavení větru, dešti či sněhu a mrazu. Pak si budete moci užívat krásnou výzdobu kolem svého domu a těšit jí i ostatní.

Související příspěvky

Svět kryptoměn – co je to blockchain a jak funguje?

majda

Káva jako celosvětově oblíbený nápoj

majda

Ceny za pojištění domácnosti a nemovitosti jdou dolů, sjednat si ho lze i online

redakce

1 komentář