12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Ochotná firma na odstranění graffiti v Praze?

Byla jsem obeznámena s tím, že se firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. zabývá odstraňováním graffiti z jakýchkoliv fasád a povrchů. Nedávno se mi sprejeři vyřádili na garážových vratech, kde navíc napsali nehezká slova. Možná bych jim úplně neříkala sprejeři, ale praštěné děti. Mám ráda graffiti, nevadí mi krásné obrázky, ale jak někoho může jen napadnout, že pomaluje sprostými slovy někomu garáž. To může být jen a jen dítě nebo člověk, který by si měl pořídit papíry na hlavu, normálního sprejera tohle nenapadne.

Myslím si, že i výtvory pravých sprejerů mají o něčem vypovídat. O jejich umění, o jejich povaze, o tom, co je baví, což pochybuji, že je baví stříkat někomu sprosťárny na garáž.

Když přijeli pracovníci z firmy A SERVISU, konstatovali, že odstranění graffiti z vrat nebude složité a bude trvat pár minut, ale odstranění z fasády bude horší, protože je strukturovaná. Nicméně po aplikaci odstraňovače, který si přivezli s sebou, se z vrat spreje začaly ihned rozpouštět, pak barvu a zbytky odstraňovače pouze smyli.

Na fasádě garáže nechali odstraňovač déle působit a po té jej smývali i s barvou graffiti vapkou. Zdálo se, že je téměř odstraněno, ale zůstaly v dírkách stopy barev, které se už nedařilo odstranit, takže mi fasádu přemalovali šedou barvou. Sprejeři mě naštvali, ale naštěstí mě potěšili pracovníci z firmy svým přístupem a ochotou.

Program stop graffti dobře řeší v Praze odstranění sprejů

Firmu na odstranění graffiti jsem objednal minulý rok v červnu kvůli problémům se sprejery, kteří  pokreslili společné garáže. Sami jsme na ně dostali doporučení od několika lidí, kteří jejich firmu využili jak pro úklidové práce, tak i právě v souvislosti s problémem graffiti.

S vlastníky garáží jsme se společně domluvili, že graffiti necháme odstranit z fasád a vrata přemalujeme sami. Do programu „STOP GRAFFITI“, kterého je firma A SERVIS LIPKA součástí, jsme se přihlásili okolo roku 2010, takže jsme čerpali z výhod členství. Program je využívaný po celé české republice a funguje dobře. Opravovat na vlastní náklady celou fasádu by nás jako soukromníky přišlo dost nákladně. Po odstranění graffiti jsme u firmy objednali i omytí fasády garáží a nátěr proti graffiti, protože po odstranění byla vidět místa, kde sprejeři malovali. Nezůstalo tam nic po sprejích, ale naopak byla fasáda mnohem čistější, takže jsme si nechali barvu omytím sjednotit.

Omytou fasádu nechali pracovníci z firmy dobře proschnout a druhý den ji natřeli antigraffiti nátěrem, který sprejerům výrazně zkomplikuje jejich sebevyjádření na cizím majetku.

Firmu A SERVIS LIPKA na odstranění graffiti doporučujeme, jsou rychlí a práci dělají dobře.Self Storage facility

Související příspěvky

Proč se pelety používají k vytápění?

redakce

Spolehlivá firma, která zbaví výlohy od různých nečistot. Mytí oken Ostrava

Veronika

Na listí s pořádným pomocníkem

redakce

26 komentáře