17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Aby byl krb pro potěšení

Mít doma krb je snem snad každého. Šťastní majitelé rodinných domů nebo chalup vhodných pro celoroční pobyt si pak jeho pořízení nemohou vynachválit. Někdy ale může způsobit víc problémů než radosti.

Jen tak sedět a dívat se do plamenů, popíjet čaj nebo kávu a povídat si s někým blízkým je velmi příjemně strávený čas, při kterém zároveň odpočíváme a čerpáme síly na další povinnosti. Pokud však místo plamenů sledujeme kouř, který se podél ochranného skla dostává do místnosti a špiní zeď či římsu, máme po odpočinku. Většinou to znamená, že potřebujeme vhodné těsnění a tím tak zamezit kouři, aby unikal mimo prostor krbu a komína.

Nejjednodušší způsob, jak tento problém vyřešit, je výměna nebo obnova těsnění. Je však potřeba mít na paměti, že nestačí jen běžné obyčejné gumové, neboť oheň v krbu rozpálí sklo i ostatní komponenty na vysoké teploty a tak i těsnění musí být odolné vysokým teplotám. Proto zvolte speciální těsnící pásky pro kamna a krby, které jsou vyrobeny právě pro řešení podobných problémů a hodí se na utěsněné jak krbů, tak kamen. K utěsnění problémových míst můžete využít buď skleněné šňůry nebo samolepicí pásky, které se snadno aplikují na potřebné místo.

Sklo a keramika jsou materiály odolné vysokým teplotám a tak je u samolepicích keramických pásků odolnost až do 1200°C. Nejprve tak zjistěte, na kterých místech se kouř dostává do místnosti a která místa je tedy potřeba utěsnit. Následně je vhodné rozhodnout, zda pomůže spíše samolepicí páska nebo skleněná šňůra, kterou potřebná místa vyplníte. V obou případech je však důležitá pečlivost a kontrola správné aplikace, aby těsnění dobře fungovalo a nedocházelo opět k unikání kouře z krbu do interiéru. S dobrým těsněním pak můžete opět jen sedět a dívat se do plamenů bez obav z dalších komplikací nebo znečištění ovzduší i zdí nepříjemným kouřem.

Související příspěvky

3 místa, kde uděláte dojem na své hosty

majda

Účinná zbraň v boji proti sprejerům. Anti graffiti, odstraňování Brno

Veronika

Kvalitní čištění koberců v Brně zajistí profesionální firma! Mechanické tepování Brno

Veronika

1 komentář