21.3 C
Prague
31.5.2023
MaxiMagazín

Odstranění graffiti a antigraffitová ochrana Praha

K vytvoření graffiti nebo tagu stačí jen pár minut (někdy i pár vteřin), ale jeho odstranění je mnohem komplikovanější a časově náročnější. Vždy záleží na posprejovaném materiálu. Nejčastěji se sprejeři realizují na fasádách domů, kamenných zídkách, betonových plotech, mostech, protihlukových stěnách atd.

Bohužel se nezastaví ani před památkami, pomníky a sochami. Pokud byla fasáda či jiný posprejovaný materiál před útoky vandalů ošetřeny antigraffitovým nátěrem, je odstranění vždy snadnější a daří se beze stop. Ale ruku na srdce, kdo z nás myslí na preventivní ochranu dříve, než nastane problém. Většinou se musíme nejprve spálit. Bohužel nás odstranění graffiti z neošetřených ploch antigraffitovou ochranou stojí mnohem více peněz i úsilí a konečný výsledek není vždy stoprocentní. Například z fasády, která nemá AGO se daří graffiti odstranit, respektive zeslabit na 60%-90%. Následně je nutné fasádu ještě přetřít fasádní barvou, aby neprosvítaly obrysy graffiti. Celkové odstranění graffiti Praha a uvedení fasády do původního stavu je finančně náročnější. Mnohem levnější je ochránit svůj majetek antigraffitovou ochranou. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. která provádí odstraňování graffiti i antigraffitové nátěry nabízí servisní odstraňování graffiti ze svých AGO za cenu od 290,- Kč/m2 po celou dobu životnosti nátěru, což je minimálně 4-6 let. Navíc Vám A SERVIS LIPKA, s.r.o. nanese novou vrstvu AGO zdarma na místa, kde byla ochrana při odstraňování ztenčena. AGO je velmi vhodným ochranným prostředkem na marmolit, z kterého se graffiti nedaří odstranit bez poškození. V případě poničení marmolitu je vhodnější nanést marmolit nový.

 

Odstraňování graffiti, AGO Brno

Graffiti vandalismus zaplavuje města a je k vidění na každém rohu. Podchody, zídky, nárožní domy, mostní pilíře, fasády, sokly, vrata, ploty, elektrické skříňky, městský mobiliář, vozy MHD, atd. to je pouze slabý výčet míst, kde se můžete setkat s graffiti a s tagy. Přestože nechápeme pohnutky, které pouliční umělce vedou k těmto činům a riskují tak opletačky s policií, vyvolává v nás graffiti pohoršení nad ničením majetku, o estetické stránce ani nemluvě. Graffiti lze odstranit, má to ale svá úskalí. Pokud fasáda nebyla předem ošetřena antigraffitovu ochranou, sprejerská barva je vpitá do vrstev omítky a lze ji odstranit pouze částečně. Aby byl výsledek dobrý, je nutné pozůstatky graffiti ještě přetřít fasádní barvou. U některých materiálů je nutné provést opravy mnohem většího charakteru. Problémové jsou například obklady a cihelné zdi, jejichž spáry jsou na cementové bázi, zatímco z obkladů lze barva odstranit poměrně dobře, ve spárách zůstává. Nezbývá než spáry vyškrábat a nově zaspárovat. Dalším problémovým materiálem je marmolit, při odstranění graffiti Brno z marmolitu odbarvovač odstraňuje nejen graffiti, ale také barvu marmolitového pojiva. V tomto případě je vhodnější nanést marmolit zcela nový. Těmto nesnázím se dá předejít antigraffitovým nátěrem. Jedná se o ochrannou nanovrstvu, která fasádu zafixuje a zabrání tak prosáknutí graffiti barvy do hloubky. Následné odstraňování je mnohem snadnější a daří se beze stop, není už tedy nutné vynakládat další finanční prostředky za opravu fasády a nový nátěr. Antigraffitový nátěr lze aplikovat na různé druhy materiálů kromě skla, polykarbonátu a leštěného kovu. Pokud se váš dům nachází v centru města, na sídlišti nebo v problematické oblasti s větším výskytem graffiti, doporučujeme antigraffitový nátěr. Je to jediný způsob, jak můžete spolehlivě ochránit Váš majetek. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Vám během aktivní životnosti nátěru (což je zhruba 5 let) zajistí rychlé servisní odstraňování graffiti a tagů za zvýhodněnou cenu. Navíc obnoví vrstvu antigraffiti nátěru, aby byla ochrana opět funkční. Takový servis žádná jiná firma v České republice nenabízí.

 

Související příspěvky

Nepsychotropní kanabinoidy v konopí lze užívat zcela legálně

redakce

Ušetřete na energiích díky změně jejich dodavatele

redakce

Nakupujte drogerii online bez zdržení

majda

35 komentáře