22.7 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Co dát pod kamna?

V okolí kamen, krbu nebo krbových kamen je potřeba zabezpečit okolí materiálem, který je nehořlavý. Kromě toho by podložka pod kamna měla být také odolná, snadno čistitelná a také dobře vypadat.

Žhavé jiskry a uhlíky dokážou nadělat během chvilky nepěknou škodu, když nám omylem spadnou třeba na podlahu. Zabránit tomu ale nemůžeme ani s nejvyšší opatrností, proto je praktičtější mít pod kamny či krbem podložku, která těmto nehodám zabrání. Dnes už v kamnech nezapalujeme jen proto, abychom uvařili nebo se ohřáli, ale v mnoha domech jsou krbová kamna či krb příjemným doplňkem, který vytvoří pohodovou atmosféru. Při přikládání se ale můžeme potýkat s drobnými nepříjemnostmi, jako je právě žhavý popel nebo uhlíky, které vypadnou. Poškození podlahy zabrání bezpečnostní kalené sklo pod kamna, které odolá žhavým jiskrám, snadno se udržuje a skvěle vypadá. Slušet bude každému interiéru, ať už dáváte přednost provance stylu nebo vás okouzlil moderní skandinávský styl. Nosnost skla může být až 500 kilogramů, tedy se nemusíte bát na něj umístit ani těžká kamna nebo krb.

Dříve se kolem krbu či kamen pokládaly dlaždičky, které ale bylo potřeba pravidelně drhnout a čistit spáry, jinak bylo vše hned ušpiněné od popela. Oblíbený je také plech pod kamna, který ale vynikne jen v některém typu interiéru. Sklo je naopak univerzální a má mnoho provedení, nejen čiré, ale také hnědé, grafitové nebo mléčné. Do svého domova si tak můžete vybrat z desítek tvarů a typů přesně ten, který odpovídá vašim představám, případně se obrátit na odborníky a nechat si připravit sklo pod kamna na zakázku. Zvolit si pak můžete i takové detaily, jako je zaoblení nebo zabroušení hran.

Nejen před krb či kamna, ale také za kouřovod lze použít kalené sklo a celý prostor tak sladit. Údržba skla je snadná, stačí ho zamést nebo setřít a stále vypadá jako nové, žhavé jiskry mu nijak neublíží.

Související příspěvky

Wicanders HydroCork, unikátní spojení skvělých vlastností vinylu a korku

majda

Jak jednoduše rozložit sedací soupravu

redakce

Pěnová nebo pružinová? Aneb vybíráme matraci

redakce