Podívejte se na dřevěné pelety podle kvalitativních tříd

 

I dřevěné pelety se jako topivo prodávají v několika kvalitativních třídách. Ty pak nabízí různou kvalitu spalování této dřevní hmoty, ale i vhodnost pro odlišné typy kamen a spalování.

 

Co byste měli o dřevěných paletách vědět hned v úvodu?

Dřevěné pelety se vyrábí především z pilin dřeva, mohou však obsahovat i příměsi – třeba kůru. Vždy však jde o přírodní složky. I když vám tedy vrtá v hlavě, jak to, že mají peletky tvar tak úhledných válečků, žádná chemická pojiva v nich nejsou, a to ani v té nejnižší třídě. Váleček vznikne lisováním za tepla, kdy dochází k procesu lignifikace, a tím se piliny poměrně pevně spojí do tvaru peletky. Obdobný proces se využívá při výrobě dřevěných briket.

Pelety nabízí vysokou účinnost při spalování. Mají minimum popela a ten lze využít jako zahradní hnojivo bohaté na vápník, draslík, hořčík a fosfor. Topení peletami je poloautomatické až automatické. Vždy záleží na typu peletových kamen, velikosti zásobníku na plety, či na celém systému topení. I kamna s nejmenšími zásobníky na pelety však lze komfortem srovnat s topením plynem.

 

Dřevěné pelety podle kvalitativních tříd

Kvalitativní třídy dělí pelety podle kvality použitého dřeva. To rozhoduje následně o množství popela, který vzniká v rámci spalovacího procesu. Vždy však platí, že se do nich nepřidávají chemická pojiva.

 

Třída pelet A1

Jde o nejvyšší kvalitu pelet pro domácí kamna a kotle. Vyrábí se z čistého kmenového dřeva bez kůry a kořenů, Toto dřevo nesmí být chemicky ošetřeno. Obsahovat mohou pouze 0,7 % popela. Nabízí vysokou výhřevnost a dobrou tvarovou stálost jednotlivých pelet.

 

Třída pelet A2

Jedná se o pelety vyráběné z těžebních zbytků. Obsahovat mohou i určitý podíl kůry. Tyto pelety se hodí pro větší kotle. Obsah popela je 1,2 % . Pelety třídy A2 nejsou vhodné pro kotle s trubicovými a kelímkovými hořáky.

 

Třída pelet B

Kvalitativní třída B se vyrábí z biomasy bez rozlišení, tedy i z chemicky ošetřené dřevní hmoty, ze dřeva, které je odpadem v nábytkářském průmyslu, ze stavebního dřeva i z obalů (pelet). Obsahují též vyšší podíl kůry. Spalovat se dají pouze v kotlech se speciálními hořáky. Obsah popela je do 2 %.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download