Při ztrátě klíčů od auta neztrácejte hlavu

 

Dokud se nám to nestane, nechápeme, jak se to stát může. Ztratit klíče od auta přitom není nijak složité. Co pak dělat?

 

V klidu

V jedné chvíli klíče máte a v té druhé už ne. To, že jsme o ně přišli zjistíme buď náhodou nebo přímo víme, kdy a jak k jejich ztrátě došlo. Autoklíče vám mohly spadnout do kanálu, vypadnout z kapsy na lanovce nad sjezdovkou nebo jste je nechtěně utopili v rybníku či zapomněli neznámo kde. Klíče od auta bereme totiž často jako věc naprosto samozřejmou a tak je automaticky bereme do ruky i odkládáme na stejné místo, aniž bychom nad tím přemýšleli. A právě tento automatický pohyb může někdy znamenat odložení klíčů na místo, kde je zapomeneme a přijdeme o ně. V obou případech je ale výsledek, stejný, stojíme u auta, které nemáme čím otevřít a přemýšlíme, co dál. Důležité je nezmatkovat a neztrácet hlavu a začít situaci řešit.

Mít náhradní klíč od auta je ta nejlepší varianta, stačí si pro něj dojet a auto bez problémů odemknout. Pak se ale náhradní klíč stává hlavním a jediným a je potřeba i tak řešit výrobu dalšího. Většinou totiž u nových aut už nestačí jen nechat si přidělat duplicitní klíč a mít po starostech, moderní způsoby zabezpečení a zamykací systémy jsou náročnější. Ve výbavě mívají i imobilizér, který chrání auto proti krádeži a aktivuje se poté, co vyndáte klíče ze zapalování. K jeho deaktivaci je potřeba opět klíč s čipem, který má v sobě kód a ten imobilizér vypne. Proto může ztráta klíče od auta vyjít draho, zvlášť, když nemáte klíč náhradní. V tom případě je nutný odtah auta, jeho otevření a kompletní výměna zámků. Vždy je tak lepší mít alespoň jeden náhradní klíč od vozu a  v případě ztráty si nechat ihned vyrobit další.

Je mnohem jednodušší udělat kopii klíče a všech informací, které ve svém plastovém krytu nese, než riskovat výměnu zámků v celém autě.

1 komentář

  1. Matěj

    Ten pocit při hledání klíčů od auta zná moc dobře. Hledám je každou chvíli. Jednou se mi je podařilo zašantročit tak, že jsem je nenašel. Naštěstí jsem měl dva, takže jsem se měl jak dostat do auta. Objednal jsem si pak ale stejně ještě jeden klíč z https://www.auto-klic24.cz/ , abych měl zase dva, pro případ, že bych jeden z nich zase ztratil 😀 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download