Při ztrátě klíčů od auta neztrácejte hlavu

 

Dokud se nám to nestane, nechápeme, jak se to stát může. Ztratit klíče od auta přitom není nijak složité. Co pak dělat?

 

V klidu

V jedné chvíli klíče máte a v té druhé už ne. To, že jsme o ně přišli zjistíme buď náhodou nebo přímo víme, kdy a jak k jejich ztrátě došlo. Autoklíče vám mohly spadnout do kanálu, vypadnout z kapsy na lanovce nad sjezdovkou nebo jste je nechtěně utopili v rybníku či zapomněli neznámo kde. Klíče od auta bereme totiž často jako věc naprosto samozřejmou a tak je automaticky bereme do ruky i odkládáme na stejné místo, aniž bychom nad tím přemýšleli. A právě tento automatický pohyb může někdy znamenat odložení klíčů na místo, kde je zapomeneme a přijdeme o ně. V obou případech je ale výsledek, stejný, stojíme u auta, které nemáme čím otevřít a přemýšlíme, co dál. Důležité je nezmatkovat a neztrácet hlavu a začít situaci řešit.

Mít náhradní klíč od auta je ta nejlepší varianta, stačí si pro něj dojet a auto bez problémů odemknout. Pak se ale náhradní klíč stává hlavním a jediným a je potřeba i tak řešit výrobu dalšího. Většinou totiž u nových aut už nestačí jen nechat si přidělat duplicitní klíč a mít po starostech, moderní způsoby zabezpečení a zamykací systémy jsou náročnější. Ve výbavě mívají i imobilizér, který chrání auto proti krádeži a aktivuje se poté, co vyndáte klíče ze zapalování. K jeho deaktivaci je potřeba opět klíč s čipem, který má v sobě kód a ten imobilizér vypne. Proto může ztráta klíče od auta vyjít draho, zvlášť, když nemáte klíč náhradní. V tom případě je nutný odtah auta, jeho otevření a kompletní výměna zámků. Vždy je tak lepší mít alespoň jeden náhradní klíč od vozu a  v případě ztráty si nechat ihned vyrobit další.

Je mnohem jednodušší udělat kopii klíče a všech informací, které ve svém plastovém krytu nese, než riskovat výměnu zámků v celém autě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download