-2.8 C
Prague
3.12.2020

Přírodní linoleum – zdravotně nezávadná krytina

Dáváte přednost přírodním materiálům před syntetickými? Pak by ve vaší domácnosti neměla chybět tato podlaha  – přírodní linoleum, známé pod názvem marmoleum. . Nepleťte si ho ale s linem, které se vyrábí z PVC. Linoleum naopak vzniká zpracováním přírodních materiálů, jako je len, pryskyřice a dřevitá moučka či korková drť. Přečtěte si zajímavosti o této nezávadné podlahové krytině!

 

Kvalitní podlahová krytina do vaší domácnosti

Linoleum má tolik výhod, že jimi budete až překvapeni.  Prozraďme si ty nejdůležitější vlastnosti linolea. Jedná se o kvalitní podlahu s životností několika desítek let. Linoleum je mimořádně šetrné k životnímu prostředí i k vašim kloubům. Navíc je pružné a příjemně se po něm chodí. Zasluhuje se o to, aby byla v místnosti dobrá akustika. Snese i vyšší zatížení, například těžším nábytkem. V neposlední řadě zatepluje místnost a zachovává si svou barevnou stálost. Výrobci linolea nabízejí širokou paletu barev a vzorů, ze které si vybere každý!

 

Výrobce DLW Flooring a jeho úchvatné kolekce

Pokud uvažujete, že linoleum položíte na podlahy ve své domácnosti, máme pro vás tip na výrobce: zárukou kvality jsou přírodní linolea od DLW Flooring a Forbo. Výrobce DLW Flooring vám přináší tři jedinečné kolekce. První kolekce Marmorette PUR obsahuje 56 krásných barevných mramorových odstínů a vyniká mechanickou odolností. Druhá kolekce Marmorette LPX vás oslní svými 56 barevnými odstíny a povrchovou úpravou LPX, která je odolná proti mechanickému poškození a snadno se udržuje. Třetí kolekce Colorette PUR je charakteristická svými veselými barvami ve 24 odstínech a svou povrchovou úpravou PUR.

Výrobce Forbo – to jsou kolekce v mnoha barevných odstínech

Další výrobce Forbo představil světu dvě kolekce: Marmoleum® Home a Marmoleum® Modular. Kolekce Marmoleum® Home se skládá z rozmanité škály dekorů z jiných kolekcí tak, aby si vybral skutečně každý. Kolekce Marmoleum® Modular se prodává ve čtvercových a obdélníkových dílcích a můžete je mezi sebou libovolně kombinovat. Pořídit si můžete dílce v sytých a pastelových barvách (Colour), v dekoru přírodního kamene (Marble), v dekoru dřeva (Lines) nebo v klasické černé a bílé barvě a teplých a studených neutrálních tónech (Shade).

 

Rychlá a jednoduchá pokládka

V obchodech a e-shopech narazíte na tradiční linoleum, které se instaluje pomocí lepidla. Na oblibě si ale získává moderní verze linolea s pokládkou pomocí plovoucího click systému. Při pokládce podlahy tímto způsobem potřebujete minimum lepidla a nevzniká při tom nepořádek.

Linoleum neboli marmoleum pomalu, ale jistě nahrazuje umělé lino a stává se žádanou podlahovou krytinou. Látky, které se nacházejí ve lněném oleji, zamezují množení roztočů a bakterií a uchycování patogenních látek. Potřebujete více důvodů, proč dát přednost linoleu?

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme i tam.

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.supellex.cz/

Související příspěvky

Při izolaci domu myslete především na strop

majda

Dejte přednost izolaci stropu před klasickým zateplením domu

majda

Nejvyšší bytový dům v republice zaujímá nadčasovými technologickými řešeními

redakce