1.9 C
Prague
27.1.2022
MaxiMagazín

Skotská klapouchá kočka: kočka s těžkým osudem

Není žádnou novinkou, že probíhalo a stále i částečně probíhá křížení koček kvůli dosažení vzniku nové rasy nebo pouze vylepšení dosavadních vlastností či omezení vady na kráse daného plemene. Tento trend se pochopitelně nevyhnul ani skotské klapouché kočce. Ta patří mezi plemena s poměrně vzácným onemocněním kloubů a kostí. Jsou náchylné na zlomeniny, nižší pevnost kostry, takže čím jsou starší, tím větší mají bolesti a může to dost negativně ovlivnit jejich život. Ale zase to není nic, co by se nedalo řešit. Na druhou stranu je více plemen koček, která mají vady, ale na životě je to nijak neovlivňuje, například mezi takové patří i Sfinx.

 

Kočka se soví maskou

Vyšlechtěná skotská klapouchá kočka má hlavu podobnou sovímu tvaru včetně uší, které jsou malinké a zaoblené. I proto si vysloužila přezdívku jako soví kočka. I když je pohled takový bezvýrazný a je těžké kolikrát odhadnout, co si asi zrovna myslí, věřte, že rozhodně není hloupá. Naopak. Toto plemeno je proslavené svým intelektem, hravostí a věrností. Druhou předností a zajímavostí u tohoto plemene jsou jejich uši. Uši jsou malinké a zaoblené, mají tudíž lepší sluch než ostatní plemena, ale na druhou stranu to má i svou nevýhodu – často trpí na záněty uší. Musíme tudíž o jejich uši pravidelně pečovat, abychom předcházeli nepříjemnostem.

 

Pozitiva převažují

Skotská klapouchá kočka má ale více pozitivních vlastností než těch negativních. Toto plemeno je velice tiché a kočky mňoukají opravdu ojediněle a velice potichu. Jsou přítulné a vyžadují kontakt se svým páníčkem. Dobře reaguje na nové změny, miluje děti a v žádném případě není agresivní. Pokud není něco podle jejích představ, jednoduše odejde pryč do bezpečí a nikoho si nevšímá. Péče o tohoto tvorečka nemusí být přehnaná, vyčesávání a čištění oušek stačí provádět jednou týdně. Potřebuje však kvalitní stravu a občas i nějaké pamlsky pro radost nebo za odměnu, vše koupíte na www.mujmazlik.cz v prvotřídní kvalitě.

Související příspěvky

3 rady, jak se vzpamatovat z rozchodu

redakce

Interesting Places in Prague

redakce

Skládací plastové kontejnery šetří až 30 % místa při zpětné přepravě

redakce