17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Trápí vás bradavice? Nechte si je odstranit

Jsou věci, se kterými se za život setkala většina z nás. Bradavice mezi takové věci patří a spolus  nimi desítky babských rad, jak na ně a jak se jich zaručeně zbavit. Spolehlivý způsob je nechat si je odborně odstranit.

Nepříjemné ztvrdlé kuličky na kůži nám vadí nejen proto, že jsou neestetické a hyzdí nás, ale mohou i bolet a překážet v běžné činnosti, jako je psaní nebo chození. Bradavice mohou být virové a nevirové. O tom, že virové jsou infekční a tedy snadno přenositelné a je potřeba si po pobytu v bazénu a přilehlých prostorách pořádně umýt a ideálně vydesinfikovat nohy víme všichni již od dětství, k bradavicím ale můžeme přijít i kdekoli jinde. Nevirový typ se pak objevuje především u lidí starších 40 let. V obou případech je lepší nespoléhat se na rady okolí a vyrazit za lékařem, který nepříjemné bradavice odborně odstraní laserem nebo dusíkem a navíc zkontroluje, zda náhodou nebyly jen předstádiem některého jiného onemocnění.

O kousek složitější je to s kožními výrůstky, které se objevují na kůži například s přibývajícím věkem. Výrůstky mohou mít různý původ a někdy mohou představovat projev vážného zdravotního problému. Proto by i obyčejné kožní výrůstky měl vyšetřit lékař aby zjistil jejich původ a navrhl tu nejlepší možnost jejich odstranění. Pokud je jistota, že výrůstek není zhoubný, používá se k jejich odstranění laser a regenerace je velmi rychlá. V případě pochybností lze zaslat vzorek na histologické vyšetření a případně změnit metodu odstranění výrůstku.

Z estetického hlediska nás mohou nejvíce obtěžovat bradavice a výrůstky v oblasti obličeje a rukou, které jsou viditelné pro okolí na první pohled. Naopak nohy a chodidla máme často skrytá, o to víc problémů při chůzi a běžném pohybu mohou různé kožní problémy napáchat.

Související příspěvky

Řepkový olej lisovaný za studena – kvalitní náhrada za olivový olej

redakce

Projezte se ke zdraví

redakce

S obezitou poradí lékárny patřící pod křídla Davida Rusňáka

majda