21.4.2024
MaxiMagazín

Proč se vyplatí mít domácí posilovnu

Stále někam chvátáme, nic nestíháme, v práci stres, doma stres a když už si chceme jít zacvičit, je zavřeno a opět jsme to nestihli. Domácí posilovna je řešení nejen pro všechny časově vytížené lidi.

Tři větší stroje

K tomu, abychom u cvičení vydrželi, potřebujeme především pozitivní zážitky. Tedy že nás dané cvičení baví, máme fajn parťáka nebo si vyčistíme hlavu a alespoň na chvíli zapomeneme na každodenní starosti. Pokud nás cvičení nebaví, pokaždé se přemáháme a hledáme výmluvy, proč to dnes nepůjde, dlouho u něj nevydržíme. Základem tak je zvolit si takový druh pohybu, který nám vyhovuje. Milovníci dlouhých procházek a běhu, kteří ale přeci jen dávají přes zimu přednost teplu a suchu, se samozřejmě neobejdou bez běžeckého pásu. Ten nám umožní chodit i běhat a pomůže tak přes zimu zlepšit či udržet kondici. V závislosti na typu pásu můžeme využít třeba přednastavené tréninky nebo měnit sklon pásu pro simulaci chůze do kopce. Velmi oblíbený, zvláště u žen, je eliptický trenažér. Procvičí celé tělo, zlepší kondici a pomáhá i s hubnutím a tvarováním postavy. Třetí z přístrojů, které jsou v domácích posilovnách velmi populární, je veslařský trenažér.

Úsporné vybavení

Ne vždy je ale dostatek prostoru na větší stroje, pak si musíme pomoci k efektivnímu cvičení jinak. Vlastní váha a posilovací pomůcky jsou základ, se kterým dokážeme odcvičit kvalitní trénink a nepotřebujeme k tomu moc místa ani vybavení. Činky, podložku na cvičení nebo odporovou gumu snadno schováme třeba pod postel, minimum místa zabere také stepper. Variant je mnoho, ale vždy budeme mít doma možnost si zacvičit kdykoli se nám chce nebo máme zrovna čas, bez ohledu na omezení otevírací doby fitness center a sportovišť.

V začátcích se mohou některé cviky zdát složité, ale pravidelné cvičená rychle zlepší naši kondici a pomůže nám cítit se lépe.

Související příspěvky

Vybavení na hokej musí být kvalitní i pro začínajícího hokejistu

redakce

Exotická nuru masáž doplní energii

redakce

Malování na obličej pro začátečníky: Vše, co potřebujete vědět

redakce