1.9 C
Prague
9.12.2023
MaxiMagazín

Profesionální auto kosmetika zlepšuje vzhled automobilu

Většina z nás svůj vůz používá především jako dopravní prostředek, který nás převeze z jednoho bodu do druhého a pomáhá nám ušetřit čas při plnění každodenních povinností. Musíme se o něj zároveň také starat, a to nejen o motor a pneumatiky, ale také jeho vzhled.

O každou věc musíme pečovat, a platí to i pro automobil. Pokud ho denně používáme, v různém počasí a často i na různých typech silnic, stačí jen pár dní, aby auto bylo zaprášené a špinavé od bláta. To ale znamená nejen nehezký vzhled, ale také možnost ušpinit se kdykoli potřebujeme auto použít, což rozhodně není příjemné. Možností je samozřejmě zajet do myčky, riskujeme ale nešetrné mytí a poškození laku. Naopak pravidelné ruční mytí auta vhodnými přípravky prodlužuje životnost laku a tím i hodnotu vozidla. S ohledem na míru zašpinění můžeme použít přípravky na předmytí, aktivní pěnu nebo účinné odstraňovače hmyzu. Kvalitní autokosmetika nám pomůže se základní péčí o vzhled vozu, abychom šetrně a zároveň efektivně dosáhli co nejlepších výsledků.

Špínu a nečistoty z povrchu vozidla odstraňují speciálně vyvinuté formulace šamponů, které tak zároveň pomáhají udržovat vzhled auta. Pro ochranu laku před UV zářením i prachem se na povrch vozidla nanáší vosky, zlepšují také lesk i odolnost laku pod vůči povětrnostním vlivům. Právě lesk je velmi důležitý při vnímání čistoty vozů, protože nablýskaného auta si každý všimne. Součástí autokosmetiky jsou tak i leštidla, které pomáhají odstranit drobné vady a defekty na povrchu, jako jsou třeba škrábance, a zároveň zvýrazňují barvu. Zlepšují také odraz světla na povrchu, což pomáhá vytvářet dojem bohatšího lesku.

Pro péči o své auto chceme samozřejmě to nejlepší. Německá autokosmetika KochChemie se zaměřuje i na výzkum a výrobu. Používá tenzidy z obnovitelných surovin a je v kontaktu s výrobci automobilů, což umožňuje všechny přípravky optimalizovat na nejnovějších materiálech.

Související příspěvky

Porovnejte si výhody a nevýhody elektromobility

redakce

Ztráta klíčů od auta není konec světa

redakce

Pneuservis, který nadchne prostě každého

redakce