10.9 C
Prague
26.2.2021

Revize elektro Praha provádí také revize komínů

Jistě jste zaznamenali dlouhodobý pokles počtu kominíků v našich luzích a hájích. Staří kominíci odcházejí do penze a mladí lidé nedokáží jejich počty dorovnat. Tohle klasické řemeslo není pro mladé příliš atraktivní. Jenomže pravidelné revize komínů se musí provádět bez ohledu na situaci na trhu práce. Obraťte se tedy raději na společnost provádějící revize elektrospotřebičů. Revize elektro Praha totiž zaměstnává i techniky, kteří se na komíny specializují.

Kdo může revizi komínu provádět?

Ze zákona může revize komínů provádět pouze specialista kominík disponující odpovídajícím vzděláním, popřípadě platným oprávněním. Ve společnosti revize elektro Praha několik těchto odborníků pracuje, tudíž můžete využít jejich služeb. Komín a všechny spalinové cesty je nutné kontrolovat při uvedení do provozu a také při opravě nebo provedené rekonstrukci. Bez potvrzení technika o funkčnosti není možné uvést spalinové cesty do provozu.

Jak často revizi provádět?

Stejně jako u revize hromosvodů, je i u revize komínů stanoven pravidelný interval kontrol. V praxi to většinou funguje tak, že se revize spalinových cest provede jednou do roka, zpravidla mezi dvěma topnými sezónami. Po skončené zimě je komín vyčištěn, zkontrolován a perfektně připraven na další zimu. Jestliže využíváte komín a spalinové cesty po celý rok, měli byste se na kominíka obrátit minimálně dvakrát ročně.

Na ucpaný komín můžete zle doplatit

Špatně provedená revize elektroinstalace a elektrorozvodů může způsobit stejně závažná zranění, jako zanedbaná kontrola spalinových cest. Ucpaný komín totiž způsobuje otravu oxidem uhelnatým. Je to zbytečný risk, a proto se při provádění elektroinstalací a elektrorozvodů vyplatí zkontrolovat i spalinové cesty.

Cena za revizi komínu není vysoká – a alespoň budete mít jistotu, že jste připraveni na novou topnou sezónu.

Související příspěvky

Jak se více radovat i odpočívat? Proveďte změny ve vašem obývacím pokoji!

redakce

Mytí oken přenechejte firmě „Práce ve výškách Praha“

Veronika

S alergeny v koberci si poradí hloubkové strojové čištění

Veronika