10.9 C
Prague
26.2.2021

Tamponový tisk aneb jak je možné potisknout reklamní předměty

Reklamní předměty jsou jedním z nejlepších a nejefektivnějších způsobů sebepropagace. Všichni potenciální klienti ocení, když na uvítanou dostanou například propisku s potiskem. Právě tužka patří k nejoblíbenějším reklamním předmětů, neboť její hlavní výhodou je možnost snadného potisku. Konkrétně na propisku lze například využít tamponový tisk nebo digitální UV tisk.

Jaké jsou výhody tamponového tisku?

Tamponový tisk je dnes asi nejpoužívanější metodou potisku reklamních předmětů. Dokáže se vypořádat prakticky se všemi tvary předmětů a také s různými materiály. Samotné přenesení barvy je realizováno prostřednictvím pružného silikonového tamponu, díky čemuž je možné potisknout i kulaté předměty. Nespornou výhodou je možnost archivace štočku s barvou, takže při druhé sérii tisku nemusíte sestavovat nové barevné spektrum. Tamponový tisk je možné uplatnit na propisky, klíčenky, ale také na různé kancelářské pomůcky.

Kde se používá ražba?

Bohužel ne na všechny reklamní předměty lze použít technologii tamponového tisku. U kožených předmětů je většinou využívána klasická ražba. Logo či konkrétní motiv je jednoduše vytlačen za pomoci speciální kovové raznice nebo rytiny. Při ražbě je samozřejmě využíváno zvýšeného tlaku a působení tepla. Reklamní agentury využívají technologii ražby především na označení kožených peněženek nebo diářů.

Co je digitální UV tisk?

Mezi nejmodernější technologie potisku reklamních předmětů se řadí digitální UV tisk. Potisk je v tomto případě realizován UV barvami, které jsou vytvrzeny UV světlem. Hlavní výhodou je operativnost přenesení loga na předmět z jakéhokoliv materiálu. Bohužel tyto předměty mohou být pouze ploché nebo lehce vypouklé. Další velkou výhodou digitálního UV tisku je jeho cenová dostupnost, protože před potiskem není nutné připravit speciální formy. Tím pádem se tato technologie hodí i pro potisk menšího počtu reklamních předmětů.

Technologii potisku reklamních předmětů vybírejte v závislosti na materiálu a počtu kusů. U peněženek je jasnou volbou ražba, zatímco u velkého počtu propisek je nejefektivnější technologií tamponový tisk.

Související příspěvky

Kdo zajistí mytí neotevíratelných oken a výškové práce?

Veronika

Novinka: Folio (Flip) Case s možností vlastního stylu

majda

Poslední minuty „starého“ roku běží. Namíchejte si jednoduché drinky, které vás budou bavit nejen na Silvestra

redakce