8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Šaty do práce – jaké střihy se dobře hodí do kanceláři?

Správně vybraná pracovní uniforma nám může nejen dát jistotu ale také pomoci nám udělat pozitivní první dojem. Zase nevhodně zvolené oblečení často vypadá neprofesionálně a tímto ovlivňuje naši efektivitu v práci. Jednou z nejlepších voleb jsou klasické šaty, které vždy vypadají módně, žensky a elegantně.

Jaké by měly být šaty do práce?

Výběr oblečení do práce v kanceláři, kde pláti přísný dress code, může být často docela výzva. Oblečení by mělo vypadat seriózně a elegantně a zároveň musí být dostatečně pohodlné, aby nezasahovalo do našich každodenních, dlouhotrvajících pracovních povinností.

Při nákupu šatů do práce byste měli nepochybně věnovat pozornost modelům, které se vyznačují vysokou kvalitou. Je těžké vybudovat si profesionální image tím, že budete nosit levné a špatně padnoucí oblečení. Látka by měla být přiměřeně silná a masitá (díky čemuž nebude průhledná a nebude zdůrazňovat žádné nedostatky postavy) a navíc nesmí mít tendenci k pokrčení. Nejlepší jsou samozřejmě šaty, které mají klasický nadčasový střih a k tomu jsou v tlumených barvách. Perfektní budou takové barvy jako bílá a černá (a jejich kombinace), tmavěmodrá, vínová, hnědá, šedá a béžová.

Nejlepší střihy šatů do práce

Pro typickou kancelářskou práci budou optimální volbou šaty minidélky s krátkým, středním nebo dlouhým rukávem. Modely s tenkými ramínky je lepší nechat pro jiné příležitosti. Dámy s proporcionální, tvarovanou postavou budou vypadat skvěle v šatech v obálkovém nebo tužkovém střihu. Je třeba si pamatovat, že oblečení do práce nesmí mít příliš hluboký výstřih, který by na pracovišti mohl vypadat nevhodně. Pro ženy s postavou typu hruška nebo typu přesýpací hodiny jsou vhodné střihy s rozšířenými spodními částmi, které krásně zdůrazňují linii pasu a současně vyvažují široké boky. Zase ženy s postavou typu „jablko” by mely zvolit šaty o rovném střihu nebo modely oversize.

Co není vhodné nosit do práce?

Mnoho žen si myslí, že na to, aby vytvořily image specialisty, se musí oblékat v mužském stylu. To samozřejmě není pravda a nic Vám nebrání zdůraznit svou ženskost i na pracovišti. Za tímto účelem jsou skvělé například rozšířené šaty, které dokonale zdůrazňují všechny výhody postavy. Zároveň je třeba si uvědomit, že stylizace do kanceláře nemůže být provokativní. Hluboké výstřihy, minidélka a obvazové styly těsně přiléhající k tělu se nebudou hodit do kanceláře. Měli byste se také vzdát příliš honosných potisků, průhledných materiálů, flitrů a brokátu. V případě oblečení do kanceláře platí staré pravidlo: méně je více.

Související příspěvky

Živý kolagen a vitamin C PLUS – mateřské spojení

redakce

Jak vybrat správné spodní prádlo

majda

Leginy sluší těhulím i šestinedělkám

redakce