12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Vše, co potřebujete vědět o výměně oken

Čeká-li vás výměna starých oken, jimiž nepříjemně profukuje a tím pádem se vám zvyšuje účet za vytápění, pečlivě vyberte spolehlivého dodavatele. Jelikož se jedná o nemalou investici, je třeba zvolit takovou firmu, s níž celý proces výměny poběží jako po drátkách. A vy nebudete muset hnout ani prstem.

Není se čeho obávat

Při výběru dodavatele oken byste se neměli řídit pouze cenou, nýbrž také rozsahem služeb a hodnocením zákazníků. Jen tak nebudete své investice litovat, ušetříte čas i nervy. Výměna oken se skládá z několika kroků, jež na sebe plynule navazují. Nejprve vás čeká konzultace s odborným pracovníkem, který zhodnotí technický stav budovy a podle toho vám nabídne nejvýhodnější řešení. Budete-li s ním spokojeni, připraví pro vás cenovou kalkulaci.

Pečlivé zaměření a montáž oken

Nyní přichází ta nejdůležitější fáze, jíž je zaměření oken a velikosti stavebních otvorů. Není ojedinělé, že ještě v tuto chvíli s technikem návrh oken změníte, upravíte vzhled materiálu a doplňků. Následně obdržíte konkrétní cenovou nabídku zahrnující nejen montáž plastových oken, ale též začištění a případnou ekologickou likvidaci oken původních. Jakmile ji potvrdíte, domluvíte si termín montáže. Při ní budou šetrně demontována původní okna a vsazena nová. Rovněž se nemusíte obávat, že bude na vás dodělávání zednických úprav. V rámci objednávky je samozřejmostí začištění oken po výměně.

Kvalitní firma vám poskytne další servis

Samotnou montáží výměna oken nekončí. Při předání zakázky vám technici předvedou jejich obsluhu, budete poučeni o správné údržbě. Na okna se vztahuje zpravidla 5letá záruka, během níž máte prvních 24 měsíců případný servis zdarma. Nebudete-li si vědět rady, využijte možnosti konzultací. V případě potíží je vám k dispozici i pozáruční servis.

Zdroje:

Související příspěvky

Hliníkové pergoly si zaručeně oblíbí každý milovník moderních trendů

majda

Konferenční stolek v centru pozornosti

redakce

Natura Rock Effekt – váš nejlepší přítel pro letošní sezónu

redakce