14.5 C
Prague
27.10.2021
MaxiMagazín

Šumavský areál Ski&Bike Špičák se letos otevře veřejnosti 8. a 9.května 2021

Zatím budou k dispozici turistické trasy pro pěší na rozhlednu, půjčovna elektrokol a občerstvení. Lanovka se pak rozjede za týden

V sobotu 8.května, na státní svátek spojený s oslavou konce druhé světové války, nabídne letos vůbec poprvé své zázemí návštěvníkům Šumavy největší horský areál Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák. Turisté budou zatím moci o nastávající sobotě a neděli v souladu s uvolněnými vládními pravidly proti koronaviru vyrazit po otevřených turistických trasách na vrchol Špičáku k rozhledně, která již bude také zpřístupněná.

Mimo to bude též možnost zapůjčit si v půjčovně střediska elektrokola pro výlety do okolí, případně i další vybavení pro letní turistiku na horách (horská kola, trekové hole apod.). Občerstvení bude otevřeno jak u rozhledny na vrcholu Špičáku, tak v dolní části areálu mezi chatami Blaženka a Hanička formou výdejového okénka. Dodržovat bude potřeba obecně vládou stanovená pravidla. Areál samozřejmě nabídne jako již dříve v minulosti možnost dezinfekce rukou na toaletách/parkovištích.

„Jde o maximum, co můžeme tento víkend lidem nabídnout, ale už příští týden v sobotu 15. května rozjedeme lanovku a otevřeme bikepark. Kvůli ochraně zdejší přírody máme zatím až do 15. června povolen pouze víkendový provoz, ale potom všem, čím jsme si museli projít, říkám, ještěže alespoň tak,“ uvedl k zahájení letošní sezony, která se kvůli uzávěře veřejných aktivit v ČR rozjede v novém roce poprvé v dějinách areálu* až v květnu, ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

*Pozn.: sezona nového kalendářního roku na Špičáku i v dobách špatných sněhových podmínek začínala zimním provozem v lednu (či v lednu kontinuálně pokračovala z prosince roku předchozího). Lyžování pak končilo cca začátkem dubna a již 1.5. se rozjely letní aktivity, především pak bikepark.

„Letos poprvé utržíme první finance z vlastního provozu až v květnu, ale jsou na tom jiní ještě hůře, takže si nechci hned na úvod stěžovat, ani se vracet k tomu, co doufám, je už za námi. Bude to těžké, jsme ale připraveni bojovat a přilákat k nám co nejvíce návštěvníků. Kéž by se opakovala loňská letní rekordní sezona,“ dodal na prahu té opožděné letošní V.Kasík.

Rozhledna, půjčovna elektrokol a dalšího vybavení i výdejová okénka s občerstvením budou v sobotu 8. a neděli 9. května otevřeny od 10,00 do 16 hodin (dle podmínek stanovených správou CHKO). A pozor, kdo si chce ještě užít, byť třeba jen pohledem, sníh, tak u vrcholu Špičáku ho ještě díky letošní bohaté zimě několik centimetrů leží a do víkendu určitě neroztaje. Podrobnosti k zahájení provozu lanovky a bikeparku v sobotu 15.5. včetně některých novinek, pak zveřejníme v průběhu příštího týdne.

Související příspěvky

Hledáte pro firmu zajímavý teambuilding? Zamiřte do Třeboně

redakce

Marie Terezie – Miluj a panuj

majda

Ponožkoboty – už se znáte?

majda