Svatební tradice – kterých se držet a které jsou dávno překonané?

 

Se svatbou jakožto důležitou životní událostí souvisí celá řada tradic. Mnohé z nich jsou však přežitkem dob minulých a můžete je tak klidně hodit za hlavu. Kterými se má smysl zabývat, a jakými se naopak trápit vůbec nemusíte?

 

Nevěsta musí být v bílém

Většina z nás má zažito, že nevěsta musí být oděná do bílých svatebních šatů. Právě tato barva totiž odedávna symbolizuje čistotu a nevinnost. Avšak trendy se odráží i ve svatební módě, a tak dnes nahradily čistou sněhobílou odstíny krémové, ivory či champagne. Existuje také stále více odvážných dam, které se nebojí bourat zažité konvence a klidně volí šaty na svatbu v méně typických barvách. Mnohdy se nezaleknou ani těch opravdu kontroverzních, jako je rudá nebo černá. Nic si nedělají ani z modré barvy, která údajně znamená modřiny, násilí a nepohodu v manželství.

 

Nevěstu musí vést k oltáři otec

K oltáři vede tradičně nevěstu její otec. Právě jeho totiž vnímáme jako „strážce rodinného hnízda“, ze kterého jeho dcera sňatkem vylétá a vydává se na svou vlastní cestu životem. Dalším důvodem je pak skutečnost, že do svazku manželského by měl nevěstu vést někdo, kdo už ženatý je. Představuje to určitou symboliku celého obřadu. Avšak, co když to z nejrůznějších důvodů není možné a rodinná situace takovému řešení nepřeje? Možností je několik. Rámě vám může nabídnout dědeček, bratr nebo strýc, ale i někdo, s kým nejste v příbuzenském vztahu. Záleží jen na vás, v doprovodu koho se cítíte nejlépe a nejjistěji.

 

Ženich nesmí vidět nevěstiny šaty

Dříve se věřilo, že když ženich vidí nevěstiny svatební šaty dřív než u oltáře, nosí to smůlu a jejich manželství dlouho nevydrží. Že by to byl ten důvod, proč pánové neobchází se svou nastávající svatební salony? Skutečnost bude spíš asi trochu jiná. Pomineme-li fakt, že tyto nákupy mladé muže zrovna dvakrát nebaví, připravili by se o moment překvapení. Ten okamžik, kdy totiž poprvé vidí kráčet uličkou svou nádhernou ženu, se totiž ničemu nevyrovná. Tradice, netradice – byla by škoda jim tento zážitek odepřít, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download