0.6 C
Prague
4.12.2020

Zateplení podlahy na půdě – zbytečnost nebo nezbytnost?

řešíte a přemýšlíte, jak zvýšit izolační vlastnosti vašeho rodinného domu, abyste dokázali snížit výdaje na vytápění? Napadlo vás zateplení půdy – konkrétně tedy podlahy na půdě, ale nevíte, zda tato metoda přinese požadovaný efekt? Zateplení půdy je poměrně velkou finanční investicí a důležitým údajem je i návratnost takové investice. Jestliže řešíte otázku, zda je zateplení stropu zbytečné nebo nezbytné, fakta a čísla hovoří jasně – nezbytné!

 

Snížíte současné výdaje až o 30%

Celých 30% ze současných nákladů můžete zateplením střechy snížit a to okamžitě. 30% současných nákladů na vytápění může být i částka přesahující 10 000 Kč ročně, což rozhodně není zanedbatelná suma. Jak zateplení funguje a pomáhá budovám šetřit výdaje?

Zateplení stropů se stará o to, aby z budov neunikalo zbytečně teplo. Při vytápění teplý vzduch řídne, má nižší hustotu a logicky tedy stoupá směrem vzhůru. Když ho u stropu nic nezadrží, unikne na půdu a půdou pryč z domu. Správná tepelná izolace dokáže teplo udržet v obytných místnostech a díky tomu snižuje intenzitu vytápění.

 

Řešení, které oceníte i v parném létě

Zateplenou podlahu na půdě oceníte nejvíce v zimním období, kdy šetříte náklady na vytápění, ale své výhody přinese i v létě. Za letních parných dnů totiž často dochází k přehřívání rodinných domů. Zejména střechy domů se rozpalují do maximálních teplot a horko z nich sálá do všech stran, tedy i na půdu a dále do obytných místností. Izolace na půdě zabrání sálavému teplu, aby se dostalo do obytných místností, ve kterých se udržuje příjemné klima.

 

Za pár let je investice zpět

Když porovnáme zateplení půdy například se zateplením fasády, jedná se o několikanásobně nižší investici. Na trhu existuje hned několik materiálů a technologií aplikace. Mezi nejlepší druhy v této oblasti patří foukaná minerální izolace Magmarelax. Její účinnost je vysoká, dá se aplikovat na všechny druhy půd a návratnost investice je v horizontu 5-8 let.

 

Detailní informace o této izolaci najdete na www.magmarelax.cz.

Související příspěvky

Jak prodat nemovitost, ve které ještě žijete?

redakce

Když ostružiní Váš koberec zašpiní. Čištění koberců a čalounění Brno

Veronika

Single, nebo Multi Split klimatizace?

redakce