5.4 C
Prague
4.12.2022
MaxiMagazín

Vybavte se pro příchod nového mazlíčka

Konečně jste se rozhoupali a pořídili si zvířecího mazlíčka? Ať už jste dali přednost elegantní kočce nebo věrnému psímu příteli, rozhodně byste neměli zapomínat na potřebnou výbavu. Poradíme vám, jak se připravit na nového člena rodiny.

Vlastní prostor

Naplánujte si, kde bude vaše nové štěně nebo kotě spát. Ideální volbou je samozřejmě pelíšek, který bude patřit jen vašemu mazlíčkovi. Jakmile si na něj zvykne, bude jej brát jako své útočiště a prostor, kde mu nic nehrozí.

Snažte se vybrat jedno místo, kam pelíšek umístíte a nepřesunujte jej. Pokud hledáte pelíšek pro psy, umístěte jej do obývacího pokoje, kde trávíte nejvíc času. Po čase zjistíte, že oceníte i dva pelíšky, ať už dáte jeden do ložnice nebo jej použijete jako cestování pelíšek na výlety.

Hračky, které baví

Při seznamování s novým zvířecím mazlíčkem oceníte také hračky, které jej zabaví. Pokud necháváte mazlíčka na nějakou dobu samotného, vždy zkontrolujte, zda si nemůžete sám ublížit nebo část hračky spolknout. Zkuste se svému mazlíčkovi věnovat, co nejvíc to půjde, a to hlavně v prvních dnech, kdy si jej přivezete domů. Vyberte si hračky pro psy, ale také hračky pro kočky.

Jídlo nesmí chybět

Ještě než si pořídíte štěně, zajímejte se o to, čím je budete krmit. Na výběr máte granule pro štěňata, ale také konzervy a psí pamlsky. S těmi to však nepřehánějte a snažte se je používat spíš jako výjimečnou odměnu za uposlechnutí rozkazu nebo za dobré chování. Nedávejte svým čtyřnohým společníkům lidské jídlo, rozhodně se vyhněte sladkostem a už vůbec je nekrmte zbytky od stolu.

Další výbava

  • K téměř povinné výbavě patří také misky, ať už pro psy nebo misky pro kočky. Vždy dbejte na to, aby měl váš mazlíček přístup k čisté vodě.
  • U psích společníků počítejte s pravidelným venčením, mějte vždy dostatek sáčků a nenechávejte za sebou na procházkách exkrementy. Ty sbírejte i na vlastní zahradě. U koček využijete kočkolit, ve kterém je však potřeba denně měnit písek a čistit jej.
  • Samozřejmostí je také obojek pro psy, vodítko a náhubek, který oceníte při cestování. Ničím neobvyklým není obojek pro kočky, a to i se známkou a číslem domu i telefonu, pro případ ztráty.

Související příspěvky

Domácí posilovna

majda

Kvalitní vína z celého světa

redakce

Vyrážíte za hranice ČR? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

redakce