Vyberte vánoční dárek, který zaručeně potěší: vsaďte na Jadran

 

Dobro došli na Jadran. Číslem jedna českých cestovních kanceláří zůstává Chorvatsko. Vloni zaznamenalo rekordní návštěvnost. Celkový počet turistů pokořil hranici 18 milionů, Čechů přijelo na 900 tisíc. Blížící se Vánoce jsou skvělou možností, jak pozvat na dovolenou kamarádku, přítele nebo celou rodinu.

Osvědčené destinace, blankytně modré moře, čisté pláže, dostupná dopravní vzdálenost, minimální jazyková bariéra, příznivé ceny. Chorvatsko je srdeční záležitost pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou na „plný plyn“ a nezbankrotovat u toho. Tipy, kde ušetřit jsou přitom jednoduché. Prvním předpokladem, jak strávit vysněnou dovolenou v klidu a pohodě, je výběr vhodné lokality. Liší se od sebe zásadně. Je libo skalnatá Istrie s koupacími moly a romantickými oblázkovými mini plážemi, nepřelidněný členitý Kvarner se stovkami ostrůvků nebo slunná a dovolenkáři oblíbená Dalmácie, která je vyhlášená dlouhými a širokými plážemi s malebnými přístavy?

Druhým krokem k výběru bezva pobytu je rezervace vhodného ubytování. Ubytování v Chorvatsku nabízí mnoho variant. Od  apartmánů v soukromí za „hubičku“, po luxusní pokoje v hotelových řetězcích s bazény a wellness. Cena za osobu/noc roste přímo úměrně k úrovni ubytovacích služeb a vybavení. Výraznou slevu na vyšší komfort lze získat v akcí first moment nebo last minute přímo u cestovních kanceláří nebo u on-line prodejců zájezdů.

Neopomenutelným bodem k prožití skvělé dovolené je volba stylu stravování a způsobu dopravy. Chorvatské pobřeží je doslova protkáno malebnými restauracemi, v nichž si přijdou na své milovníci mořských specialit, pizzy a dobrot z mletého masa. Standard středoevropské kuchyně je doménou tří a čtyřhvězdičkových hotelů s programem polopenze, hotely s 5* preferují all inclusive, apartmány v soukromí pak často nabízí alespoň servírovanou snídani. Pakliže turista zvolí variantu stravování plně ve vlastní režii, základní potraviny nakoupí bez problémů v místních konzumech, s orientačními cenami o málo vyššími jako v Česku.

Z hlediska dopravy je nejčastější cesta po vlastní ose automobily nebo hromadně pod hlavičkou cestovních kanceláří autokary. Kromě pohonných hmot je nutné počítat s náklady na mýtné. Přestože letecká doprava na Jadran není stěžejní, rok o roku roste počet turistů, zejména seniorů a rodin s malými dětmi, kteří ji rádi využívají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download