18.8 C
Prague
5.8.2021
MaxiMagazín

Vybíráte kávovar pro domácí použití? Poradíme jakému dát přednost a na co se při výběru zaměřit

Rádi byste si domů pořídili opravdu profesionální přístroj na přípravu kvalitní kávy a před rozsáhlou nabídkou trhu stojíte jen v úžasu? Pomůžeme vám se rychle zorientovat a vysvětlíme rozdíly mezi jednotlivými typy těchto přístrojů tak, aby vaše volba byla maximálně sofistikovaná a odpovídala vašim potřebám.

 

Jaké typy kávovarů existují?

Hned na úvod je dobré poznamenat, že v současné době můžete vybírat nejen z obrovského množství značek, ale také ze 3 základních typů kávovarů. Těmi jsou:

  • kávovar kapslový,
  • kávovar pákový,
  • kávovar automatický.

 

Kapslové kávovary jsou levné, připlatíte si ale za dražší provoz

Začneme od toho nejjednoduššího a nejlevnějšího. Tím je kávovar kapslový, jehož pořizovací cena se může pohybovat i okolo pouhé tisícovky. O to více ale zaplatíte za jeho používání a především pořizování kapslí. Většinu kávovarů můžete plnit pouze tabletami od stejné značky. Další nevýhodou je, že použité kapsle se téměř nedají recyklovat a zatěžují tak naše životní prostředí.

 

Mnohem větší experimenty umožňuje pákový kávovar

Na rozdíl od kapslového kávovaru u toho pákového můžete ovlivnit chuť připravované kávy. Obsluha kávovaru totiž ovlivňuje nejen množství kávy, ale také kvalitu jejího mletí, tvrdost vody a tlak kávovaru. Budete-li si domů pořizovat pákový kávovar, přesvědčte se, že dokáže vyvinout tlak alespoň okolo 10 bar a je schopen ohřát vodu na odpovídající teplotu. Chcete-li ovlivnit kvalitu vaší vody, pořiďte si přístroj s vestavěným vodním filtrem, který změkčí vaši vodu a odstraní z ní látky, které by mohly mít negativní vliv na chuť připravované kávy. V případě pákových kávovarů musíte také přijmout fakt, že bude vyžadovat poměrně náročnou údržbu.

 

Téměř bezúdržbový automat je skvělou volbou do kavárny i domácnosti

Nechce-li se vám investovat čas a peníze do pravidelné údržby a čištění pákového kávovaru, investujte do kávovaru automatického, který jediným stisknutím tlačítka kávu namele, napěchuje i spaří. Jediné co budete muset vašemu kávovaru dopřát je pravidelné čištění, k němuž ale budete moci využít praktické tablety a automatický čistící cyklus probíhající prakticky bez vašeho zásahu a trvající jen několik minut. Tedy žádné rozebírání a čištění jednotlivých součástí jako v případě pákového kávovaru.  Automatický kávovar je ideální do kanceláře, domácnosti i výrobních provozů, kde je potřeba mít opravdu odolný přístroj, který zvládne připravit i velké množství opravdu dobré kávy v krátkém čase.

Související příspěvky

Virtuální office na prestižní adrese

redakce

Nová kniha Jaroslava Duška a Pavlíny Brzákové rozpráví o důležitosti prvního doteku

redakce

Pojďte dělat rekonstrukci dětského pokojíku za pár korun. Třeba díky galanterii

redakce

1 komentář