Proč dát přednost dřevěným briketám před mokrým dřevem?

 

Od doby, kdy si člověk podmanil oheň, hledal, jak topit co nejefektivněji. Oheň znamená bezpečí, teplo a také v dnešní době pohodu a klid.

 

Pohodlí a teplo

Mít doma teplo se stalo základním požadavkem u v dobách pralidí, kterým oheň pomohl nemít v jeskyni chladno a vlhko. Oheň také odradil divokou zvěř a udržel lidi v bezpečí. Dnes se nemusíme bát šavlozubých tygrů ani jedovatých hadů, teplo doma ale chceme mít stále. S ohledem na různý nařízení a změny už ale jen málokdo topí uhlím a dochází k výměnám za kotle na dřevo a dřevěné pelety. Zatímco dřevo musíme shánět, řezat, sekat a řešit jeho správné skladování, u pelet je vše mnohem jednodušší a pohodlnější. Peletky si navíc do kotle může dávkovat automatický přidavač a my se tak jen jednou za pár dní zajdeme podívat, zda je vše v pořádku a zda není potřeba vynést popelník. Peletky se vyrábí z pilin, proto mají minimální odpad, zato vysokou výhřevnost, a tak si můžeme užívat klidu a tepla místo dřívějšího běhání ke kotli i několikrát denně.

 

Příjemná atmosféra

Pro krby a krbová kamna se více než peletky hodí dřevěné brikety. Vyrábí se z odpadu, který  vzniká v dřevozpracujících závodech, tedy ze štěpků a pilin. Ty se pak usuší v průmyslových bubnových sušičkách na potřebnou vlhkost 6 – 8 %. Vyšší vlhkost by způsobila následné uvolňování vlhkosti do již hotových briket a tím i narušení její celistvosti. Po usušení se pod vysokým tlakem brikety vylisují do tvaru válce nebo kvádru. Při výrobě se nepoužívají žádné chemické látky, pojiva nebo lepidla. Stejně jako pelety mají i brikety vysokou výhřevnost a minimální odpad, při přiložení do krbu vydrží sálat teplo několik hodin. Topení s nimi je tak pohodlné a velmi jednoduché.

Ne vždy se nám povede nebo chce připravovat složitě dřevo na zimu a topení. Dřevěné brikety jsou skvělým řešením, jak si užít sálající teplo z krbu a nemuset každou chvíli přikládat nebo řešit problémy s mokrým dřevem.

1 komentář

  1. Bedřich

    Topit mokrým dřevem je nesmysl. My ho máme složené ve dřevníku, takže na něj neprší a je tak krásně suché. Kamna nechávám pořádně rozhořet a pak je naložím a vůbec se nám nekouří z komína. Při jeho výběru mě nejvíc zaujaly kvalitní komínové sestavy z https://www.komin-levne.cz/ , tak jsem si tam rovnou objednal tvárnicový komín a byla to dobrá volba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download