-3.9 C
Prague
6.3.2021

Zdraví přímo z Istrie aneb chorvatský olivový olej

Už se o něm napsalo tolik, že snad ani nelze pochybovat, jaký přínos pro náš každodenní život vlastně znamená. Prevence civilizačních chorob, kvalitnější zažívání, pomoc s hubnutím nebo normalizací krevního tlaku. Antibakteriální účinky, které nabídne právě olivový olej, se nedají srovnat s řadou dalších kuchyňských ingrediencí. Snad právě proto bychom jej měli zapojovat stále častěji, na jeho lahodnou chuť si zvykneme velmi snadno. Plánujete zařadit olivy a produkty z nich i do svého jídelníčku? Jak tvrdí stovky vědeckých studií, chybu tím rozhodně neuděláte – spíš naopak!

 

Receptů je mnoho, například i pro vegetariány

Olivový olej se sice často dobře kombinuje s masitou stravou, ale vegetariány jistě potěší, že stejně tak dobře zapadne i do zeleninových salátů nebo dezertů a ve spojení s lehkými sýry či mozzarellou také obstojí na jedničku. Steaky a grilované ryby, ale stejně tak i rizota, čokoládový dort nebo třeba luštěniny, tak si nechte chutnat!

Chorvatská varianta tohoto oleje je na evropských stolech doslova jako doma a nyní míří i k nám. Ochutnejte proto chorvatský olivový olej Chiavalon Ex Albis, jenž byl zařazen do patnáctky nejlepších olivových olejů na světě prestižním průvodcem Flos Olei. Zcela univerzální druh s intenzivně zelenou barvou a chuti připomínající souznění ovoce a koření s nádechem pikantnosti. Extra panenský olivový olej, jenž si uchovává všechny důležité živiny, je výbornou volbou do každé kuchyně, kde se to myslí se zdravým životním stylem opravdu vážně…

 

Inspirace aneb recepty, které nevyjdou nikdy z módy

Zkoušejte stále něco nového! Vždyť i zdravé stravování může být plné barev, chutí a vůní, navíc se opravdu jen tak neokoukají. Pokud zrovna hubnete, máme pro vás také dobrou zprávu. Díky olivovému oleji totiž nepřiberete, zcela bez nadsázky, ani kilo! Naopak, díky svému specifickému aroma dokáže zabránit zbytečnému přejídání – při pravidelném zařazení tohoto oleje do jídelníčku vám k sytosti postačí i menší porce než obvykle. Bez pocitu hladu, s efektivnějším zažíváním a příjemnou vůní, to je hned několik velkých plus najednou!

Související příspěvky

Co byste měli vědět o spalovači tuků?

majda

Nemocné ledviny zpočátku nebolí

redakce

Tajemství štíhlých lidí – jaké „fígle“ se od nich můžete naučit?

redakce