Zimní zahrady a důležitost konstrukčního materiálu

 

Zimní zahrady s ohledem na zvolený tip slouží k částečnému nebo celoročnímu prodloužení pěstitelské sezóny a pobytu v rozkvetlém prostředí. Finančně nákladnější celoroční zimní zahrady se připojují k domům a zvětšují tak obytný prostor, zatímco sezónní zimní zahrady poskytují dokonalé útočiště před nevlídným počasím a s odpovídajícím vytápěním dokážou letní sezónu rovněž prodloužit.

Jak je to, ale s konstrukcí a materiálem? Je nutné se držet nějakých pravidel, nebo záleží pouze na designovém cítění každého z nás?

 

Stabilní a odolná zimní zahrada

Zimní zahrada dokáže poskytovat předpokládanou funkčnost jen za dodržení přesných zákonitostí týkající se správně zvoleného tvaru půdorysného rozměru a v neposlední řadě i výšce a sklonu stěn. Kromě toho nelze přehlédnout ani typ zvoleného skla a pak je třeba počítat se slepými místy při výstavbě zimní zahrady s členitějším půdorysem.

Stabilitu a celkovou životnost zimní zahrady pak určuje použitý materiál a přesné parametry rámů. K nejoblíbenějším typům pak patří plastový rám z ocelovou výztuhou nebo hliník a dřevo s přídavnou povrchovou úpravou. Konstrukce je tak tvořena především navzájem pospojovanými rámy přítomným profilovým systémem. K tomu pak se ještě rozhodujeme pro posuvné, otevírané nebo vyklápěcí prosklené plochy.

 

Materiálová top třída

Při pohledu na prodejní statistiky dominuje současnému trhu hliník. Jedná se o zcela bezúdržbový materiál nevyžadující žádnou pozornost. Hned na druhém místě se pak umístilo dřevo pro své přírodně estetické působení, které se svou podstatou nejvíce hodí do zahradního prostoru.

Působí nerušivě a poskytuje mnohem příjemnější vizuální atmosféru. Při zvolení lepených hranolů a okenních rámů ze smrkového, borovicového nebo dubového dřeva si zajistíte tvarovou stálost a povrchová úprava pak dokáže materiál ochránit i před extrémními klimatickými vlivy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download