Známe nejžádanější české skiareály

 

Máte rádi zimu a hory? Rádi byste zažili nefalšovanou lyžovačku ve vyhlášených skiareálech, ale nechcete si zruinovat rodinný rozpočet? Letošní zima sněhu přeje a tak si na tuzemských horách můžete dopřát perfektní zážitky.

Jako pomocný kompas v orientaci pro výběr destinace a ubytování dobře poslouží portál penzion.cz v sekci penziony pro lyžaře. České a moravské hory disponují nepřeberným množstvím sjezdovek různých obtížností. Servisní služby, půjčovny lyží, školy lyžování s lektorem, tranzitní skibus mezi lyžařskými centry i dennodenní úprava lyžařských stop jsou vnímány jako běžná norma a stejně tak i komfort při ubytování.

Sázkou na jistotu je vyrazit na oblíbené Pustevny. Skiareál Pustevny je atraktivní pro svou polohu, garantující přírodní sníh, bohatou historii i okolní architektonický ráz. Nezaměnitelné stavby útulen Dušana Jurkoviče nebo sto let stará dřevěná zvonička vás unesou do jiného světa. Pohodlnou jízdu nad oblaka zařídí první sedačková lanovka v Evropě, která se na vrchol Pusteven poprvé rozjela v roce 1940. Skiareál disponuje čtyřmi modrými, třemi červenými sjezdovkami a černou trasou. Od 12. do 27. ledna zde navíc probíhá festival ledových soch zvaný Ledové Pustevny.

Lyžování v Beskydech patří mezi lákadla, které východní Morava a Valašsko mohou  nabídnout. Původně chudý pastevecký kraj vsadil na kouzlo nedotčené přírody. Turisty zahrnul svou vyhlášenou pohostinností a samozřejmě sklízí úspěch, Beskydy jsou žádané a bezkonkurenční. Za tři desítky let byla z oblastí Staré Hamry, Bílá, Čeladná, Malenovice, Frýdek-Místek, Frenštát pod Radhoštěm a Morávka vybudována moderní lyžařská střediska, respektující kulturu a folklor tohoto kraje.

Českou stálicí v zimních sportech zůstávají Krkonoše. Velmi dobré sněhové podmínky i snadná dostupnost staví nejvyšší české hory na pomyslný piedestal. Jedním z nejčastějších cílů lyžařů a vyznavačů snowbordingu je Čertova hora, na níž vedou dvě čtyřsedačkové lanovky. Poté, co se dosytosti vyřádíte na čtyřech špičkově upravených sjezdovkách, přijde vhod zasloužený odpočinek. Na ten se zde rozhodně nezapomíná, wellness v Harrachově se stane nezapomenutelným zážitkem. Vnitřní saunový svět a venkovní whirpool Luxury Mountain Spa centra s výhledem na večerní panorama Čertovy hory uchvátí naprosto každého.

Cíleně skloubit perfektní lyžovačku a relax pro tělo i duši lze skrze pobyt krkonošských lázních. Ubytování v Janských lázních respektuje obecné nároky na lázeňskou péči, za kterou sem zamíří desítky tisíc turistů ročně, aby si užily léčivých účinků minerálních vod a lokálního klima. Janské lázně jsou oázou klidu v dnešním uspěchaném světě a jsou vyhledávány i starší generací pro svůj vstřícný postoj k individualitě prožití volnočasových aktivit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download