8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Spaní jako pro princezny zajistí kvalitní matrace

Ještě nikdy nebylo spaní příjemnější a pohodlnější. V dávných dobách spávala šlechta na vysokých matracích, zatímco chudina spávala běžně na režných slamnících. Knížata a vévodové vyžadovali pro dobrý spánek pořádnou vrstvu nastlaných peřin pod sebou, však kdo by neznal pohádku o princezně na hrášku. Dámy často přečkávaly noc na krátkých postelích, v takzvaných lenoškách, a to zásadně v polosedě, aby si nezničily své složité účesy. Netušily přitom, že se jejich vize tvarování podložek zad stane historickým předchůdcem současných anatomických matrací.

Moderní matrace splňují nejvyšší nároky na dokonalé tvarovací účinky. Zdravotní matrace jsou zcela oprávněně doporučovány pro polohovatelné postelové rošty, stejně jako jsou stálicí u pevných roštů. Díky svému složení ze studené pěny, paměťové líné pěny nebo latexu vyhoví každému uživateli v jakýchkoliv podmínkách. S oblibou jsou používány jak v domácím prostředí, tak v nemocnicích, sanatoriích či pečovatelských domech. Kvalitní matrace z www.spime.cz jsou prodyšné a zaručují dlouhou životnost tím, že jsou vyrobeny z pěn o vysoké objemové hmotnosti.

Každý materiál má své přednosti a platí to i v oblasti zdravého spaní. Matrace ze studené pěny HR jsou většinou profilovány do anatomických zón a respektujících kontury těla. Výrobním aspektem je vzor takzvaného sendviče, kdy je možné citlivý stupeň tvrdosti měnit pouhým otočením. Pěny jsou vyráběny v různých hustotách, ale doporučujeme vybírat pěny o hustotě od 40 kg/m3. Extrémní živostost můžete získat u pěn s objemovou hmotností 60 kg/m3, na takto kvalitní matraci může ulehnout člověk vážící až 180 kilogramů.

Velmi prodávané matrace z paměťové VISCO pěny jsou tvořeny kombinací jádra z nosné pěny (PUR, nebo lepší HR studená pěna) a svrchní tvarovací části z paměťové pěny. Objemová hustota může dosahovat až 85 kilogramů na metr krychlový a tím i maximální nosnost automaticky zvyšuje až na 200 kilo živé váhy. Tento typ materiálu pro výrobu matrací tak bude vyhovovat nejen lidem robustnější postavy, paměťová pěna si poradí s jakoukoliv váhou uživatele.

Třetím typem jsou matrace latexové, které se díky různým poměrům přírodního a syntetického kaučuku vyznačují dynamickou elastičností. Díky antimikrobiální vlastnosti a  odolnosti proti roztočům je tento typ matrací nejvhodnějším řešením pro alergiky. Rozmanitá šíře na stupnici tuhosti garantuje nosnost do 140 kilogramů.

Při výběru matrace berte ohled na své požadavky a neřiďte se jen cenou, zdravý a kvalitní spánek je to nejcennější, co můžete svému tělu dopřát.

Související příspěvky

Odkyselení organismu je odpovědí na řadu zdravotních potíží. Jak na to?

majda

Zářivý úsměv na dlouhou dobu

redakce

Podzim přináší výrazné zhoršení kožních nemocí. Jak si ulevit od potíží?

majda

1 komentář