15.8 C
Prague
31.5.2023
MaxiMagazín

Co byste měli vědět o spalovači tuků?

Ke zdravému životnímu stylu a sportu neodmyslitelně patří konzumace zdravé stravy plné vitamínů. Dopomoci k růstu svalů, k energii a správnému fungování organismu si můžete i správnými doplňky. Co by tedy vašemu tělu nemělo chybět?

 

Spalovač tuku – účinné látky

Spalovače tuků jsou poměrně důležitým doplňkem, který vyhledává mnoho cvičících. Mnohé obsahují účinnou látku synefrin, která se vyžívá zejména v tradiční čínské medicíně a je známá díky tomu, že rychle odbourává tuky. Mimo jiné, synefrin je také látkou, která zrychluje metabolismus, aniž by negativně ovlivnil srdeční činnost.

Další známou látkou je také karnitin, který zařazujeme mezi aminokyseliny. Karnitin odbourává přebytečné podkožní tuky. Také tělo regeneruje a snižuje únavu po sportu.

Různé extrakty ze zeleného čaje se rovněž nacházejí v mnoha produktech. Účinná látka EGCG (epigalokatechinygalát) pomáhá odstranit tuk, tlumí i pocity hladu, díky čemuž budete konzumovat během dne méně stravy. V čaji se nacházejí také antioxidanty.

CLA nebo konjugovaná kyselina linolová se řadí mezi nenasycené mastné kyseliny. Najdete ji zejména v přírodních sýrech, mléce a v másle. CLA funguje na principu bariéry. V podstatě brání tuku vstupovat do tukových buněk, díky čemuž nebudete přibírat. Tuk se namísto tukových buněk přesune do svalových a spálí se při pohybu a sportu.

 

Nezapomínejte na vitamíny

Důležité jsou také vitamíny: – vitamín B obsahuje základní látky, které napomáhají ke správnému fungování organismu. Posiluje imunitu, je doplňkovým vitamínem pro léčbu velkého množství nemocí a doporučuje se užívat i při nadměrné fyzické a psychické zátěží. – Vitamín C pomáhá proti únavě a vyčerpání, bojuje také s infekcemi, posiluje imunitu, má antioxidační účinky, je důležitý pro zdraví kostí, chrupavek, sliznic a podporuje krvetvorbu.

Související příspěvky

Tři čtvrtiny lidí potřebují spát v absolutním klidu, 90 % chce kvalitní matraci

majda

Nenecháte své nohy ani na chvíli v klidu? Možná vás postihl syndrom neklidných nohou!

redakce

Zefektivněte proces učení a trénujte svoji paměť

redakce