16.1 C
Prague
5.8.2021
MaxiMagazín

Dejme to nejlepší našim nejmenším

Doba je hektická pro všechny z nás. A pro rodiny s malými dětmi obzvláště. Maminkám často pro péči o domácnost, vlastní práci a jiné povinnosti nezbývá pro tolik prostoru a energie, aby s dětmi mohly trávit dostatek času.

Přinášíme pár tipů k zamyšlení, jak jim prokázat lásku, zajistit zábavu a posunout je do popředí zájmu.

Možnosti volby

Většina rodičů by rádo mělo malé hokejisty, nadané houslisty a jednou bohaté doktory. Děti však mají vlastní tužby a plány, které se neustále mění. Nechejme je proto jít svoji vlastní cestou, a naopak je podporujme v rozmanitosti a touze zkoušet něco nového. Je tedy úplně v pořádku, bude-li je jeden rok bavit chodit na výtvarku, ale další rok již ne.

Chytře na jejich zdraví

Zná to většina rodičů. Špenát je možná plný vitamínů, ale je zelený a tím to pro malé chytrolíny končí. Jděte na to od lesa a vyhrajte si se svačinkami do podoby zvířátek – na internetu naleznete nepřeberné množství tipů. Také myslete na jejich rychlý růst a vývoj, tedy pořizujte jen kvalitní obuv a oblečení. Také aktovky do školy či školní batohy by měly opravdu dobře sedět, nezatěžovat záda. Sáhněte rozhodně po těch značkových s oblíbeným obrázkem, aby je malý studenti nosili, třeba batohy od výrobce Beckmann.

Udělejte si společný čas

Namísto večerní televize si raději společně zahrajte stolní hry, či na víkend místo hraní na počítači zorganizujte třeba se sousedy bojovku a opékání špekáčků. Nebo nechejte jednou víkendový rodinný program na dětech. Mají dobrodružnou povahu, jsou kreativní a možná budete příjemně překvapení, co skvělého dokážou vymyslet.

Dokumentujte

Jednou bude na co vzpomínat! Fotky, pohlednice, vstupenky či krátké postřehy. Vyrobte si spolu cestovatelský deník.

Nic nenaděláme s tím, že děti rychle rostou, ale zážitky a vzpomínky zůstávají napořád. Tak si ty společné budujte, jak jen to jde!

Související příspěvky

Jak správně vybrat dílenský vozík?

majda

Jak na kvalitní spánek těch nejmenších

majda

Čas Vánoc je časem pomáhat

majda