12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Přímořský rezort? Vyrazte letos v létě spíše do lázní!

Dovolená v lázních? Prospějete tělu i duši! A kam se vydat? Co třeba do Zlatých lázní v Turčianských Teplicích?
Lázeňské pobyty si získávají stále více příznivců. A divíte se? Uzdravují, posilují obranyschopnost organismu, zbavují napětí a stresu. Ty pořádané v lázních Turčianské Teplice tedy určitě.

Zapomeňte na strasti všedního dne

Turčianské Teplice se nacházejí na Slovensku v Turčianské kotlině nedaleko města Martin a jejich specializací je léčba onemocnění ledvin a močových cest. Jezdí sem ovšem i kardiaci, sportovci, dámy toužící po mladistvém vzhledu stejně jako ti, kteří se chtějí zbavit nějakého toho nadbytečného kilogramu. Vítáni jsou ale i všichni ostatní, kteří jen chtějí na pár dní vypnout a zapomenout na strasti všedního dne.

Unikátní léčba zlatem

Zlaté lázně v Turčianských Teplicích jsou v mnoha ohledech ojedinělé. Naprosto výjimečná je například tamní léčebná kúra zlatem. U našich východních sousedů jako jediní na světě využívají léčebnou sílu tohoto drahého kovu. Jemné zlaté plátky regenerují pokožku, zlepšují její prokrvení a omlazují! Za speciální zlatou kúrou sestávající se ze zlaté koupele, zábalu, masáže a speciální pitné kúry, se sjíždějí dámy z celého světa. A vy je můžete následovat.

Bahenní termoterapie

V Turčianských Teplicích jsou ovšem specialisty i na unikátní termoterapie, ať již se jedná o klasické bahenní, parafínové či rašelinové zábaly. Speciální obklady doporučované po úrazech, zánětech a chronických onemocnění pohybového aparátu za působení tepla a účinných látek prohřívají určité části těla, čímž přispívají ke zvýšení látkové výměny, a tím ulevují od bolesti. Uvolňují svaly, zmírňují křeče a celkově povzbuzují obranyschopnost organismu.

Masáže, na nichž se budete rozplývat blahem

Za zmínku však stojí i tamní unikátní masážní techniky. Havajská, Breussova, medová, japonská Shia-tsu, indická, reflexní, sportovní a spousta dalších. Vyzkoušet ale budete muset i tamní koupele v termální léčivé minerální vodě.
Z Turčianských Teplic se zkrátka můžete vrátit jako znovuzrození. Zdraví, odpočatí a nabití energií. Věřte, že ji budete potřebovat.

Související příspěvky

Čištění koberců a mytí oken

redakce

Pohotová firma na čištění a voskování podlah v Praze

Veronika

Nejčastější svatební pověry – kterým věříte vy?

redakce