Domácí péče v rámci standardního zdravotního pojištění

 

Stále více a více lidí využívá možnost domácí zdravotní péče. Nejedná se pouze o seniory, i když senioři jsou nejčastějšími klienty agentur pro domácí zdravotní péči. Tuto možnost může využít každý v poůrazovém, pooperačním či rekonvalescenčním období, pokud to jeho stav umožňuje a domácí péči předepíše ošetřující lékař. V tom případě je domácí zdravotní péče v předepsaném rozsahu placena v rámci klasického zdravotního pojištění.

 

Co všechno si pod domácí zdravotní péčí představit?

Tak samozřejmě sem patří převazy ran a dekubitů, aplikace injekcí, ale také parenterální výživa a domácí fyzioterapie. V rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny mohou některé vybrané subjekty zajišťovat i domácí umělou plicní ventilaci, tedy DUPV. Pražská agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical provozuje i soukromou sanitní službu. Máte-li od lékaře poukaz na převoz, je i převoz hrazený zdravotní pojišťovnou. Naopak nemáte-li nikoho, kdo by vás na potřebné ošetření či vyšetření odvezl, můžete si převoz objednat a zaplatit ze svého. Nejen, že vás k lékaři odvezou, ale také na vás počkají a odvezou zase zpět domů.

K dispozici tak máte zdravotnické i lékařské služby, které vám agentury poskytnou přímo u vás doma. Nemusíte nikam jezdit, jste v domácím prostředí, které prospívá psychice pacienta a urychluje i samotnou rekonvalescenci. Zároveň se vyhnete riziku nemocničních nákaz, které se přes všechna opatření v nemocnicích stále vyskytují.

Poraďte se se svým ošetřujícím lékařem, zda by i pro vás nebyla domácí zdravotní péče vhodná. V již zmíněné agentuře ProCare Medical mají smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami a zajišťují i domácí umělou plicní ventilaci, domácí parenterální výživu i soukromou sanitní službu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download