8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Jak předcházet problémům v napájecí síti?

Mezi nejčastější příčiny obtíží, kvůli nimž je nutné třeba i odstavit celý provoz, patří izolace. Hledání a hlavně nalezení chyb ve většinou velmi rozsáhlém systému nebývá snadné, vhodný je proto nepřetržitý monitoring.

 

Nečekaný problém

Když se objeví náhlý problém, může narušit celý provoz. Monitoring s okamžitým hlášením však nucené odstávky eliminuje na minimum. Nová generace hlídačů izolace umí i víc, než jen odhalit a případně ohlásit chybu. Novinka od společnosti Bender, hlídač izolačního stavu má i funkci lokalizování místa poruchy izolace. Odstávku a úplné odstranění chyby si tak můžete naplánovat na dobu, která vám bude vyhovovat a neřešit okamžité zastavení provozu. Výhodou navíc je, že máte přesnou oblast instalace, které se budete muset věnovat a nemusíte tak složitě vše procházet a hledat.

Hlídače izolace najdou uplatnění ve všech AC, DC i 3AC sítích hlavních i řídicích obvodů téměř všech průmyslových provozů. Přizpůsobí se rozptylové kapacitě sítě naprosto automaticky, nepřetržitě monitorují hodnoty napětí vůči zemi a poskytnou proudový a napěťový výstup úměrný naměřené hodnotě izolačního stavu sítě. Prostřednictvím uživatelského průvodce nabízí skvělé uživatelské prostředí a rychlé seznámení s ovládáním při uvedení do provozu. Na přehledném LCD displeji se zobrazí všechny naměřené hodnoty a historii hodnot včetně data a času lze uložit až na rok. Přístroje umožňují také pohodlnou vzdálenou diagnostiku, čímž šetří i váš čas. Nalezení poruchy během několika vteřin pomůže i umístění vyhledávání poruchy izolace EDS do napájecí sítě. Veškeré procesy probíhají pod napětím a za plného provozu bez nutnosti jakékoli odstávky, čímž se také snižují náklady na odstranění případné poruchy.

Veškeré měřící přístroje mají za úkol nám pomoci s kontrolou a řešením problémů. Jejich správné a včasné použití může ušetřit mnoho prostředků i času díky možnosti rychle odhalit rizika či vady a odstranit je.

Související příspěvky

Střídáte chytré telefony jak na běžícím páse? Prodlužte jejich životnost

redakce

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

redakce

Hledáte kvalitní značku šicích strojů pro quiltování? Správnou volbou je Janome Skyline!

majda