17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Jaro je tady – podnikněte s vaším psím mazlíčkem výlet!

Jaro konečně přišlo v plné síle. Po dlouhé zimě se tak otevírá řada aktivit, které můžete s vaším chlupatým psím miláčkem podnikat venku, pěkně na čerstvém vzduchu. Posílíte tak vaše vzájemné pouto a vynahradíte mu jeho každodenní věrné čekání.

 

Vydejte se na toulky

Spousta pejskařů už se těší, až vyrazí se svým čtyřnohým kamarádem na nějaký výlet. Turistické toulky okouzlí vás oba, bez ohledu na to, jaký bude cíl vaší cesty. V naší republice se nachází celá řada krásných a zajímavých míst, která rozhodně stojí za to navštívit – hrady, zámky, lesy a další nejrůznější přírodní lákadla, koná se také celá řada speciálních psích akcí. S sebou na cestu nezapomeňte přibalit i vodu s miskou a vodítko či postroj.

 

Dodržujte pravidla

Ať už se vydáte kamkoli, sami nebo s partou podobně zaměřených přátel, vyrazíte vlakem, autem nebo po svých, nezapomeňte dodržovat pár zásad. Především se chovejte ohleduplně, vašeho psa mějte neustále na očích, dohlédněte, aby nikoho neobtěžoval, venčete ho jen tam, kde je to povoleno a nezapomeňte po něm uklidit. Každý výlet si předem pečlivě naplánujte, na některá místa mají totiž zvířecí miláčci vstup zakázán, nezbývá tedy, než to respektovat.

 

Připravte se na cestu

Cestování se psem může být poměrně náročné, musíte se tedy na něj pořádně připravit. Přibalte s sebou očkovací průkaz, obojek a vodítko, bez něj vás totiž na některá místa vůbec nepustí. Vyrazíte-li vlakem nebo autobusem, budete potřebovat také náhubek. V teplém počasí a při větších tělesných aktivech potřebuje váš psí kamarád pít víc než obvykle, ve vašem batohu by tak neměla chybět cestovní misku na vodu. Pro zpříjemnění dlouhé chvíle, třeba při čekání na vlak se pak budou hodit hračky pro psy, které ho dostatečně zabaví.

 

Nezapomeňte na svačinku

Na cestách jednomu pořádně vyhládne. Svačinku si proto připravte nejen pro vás, ale i pro vašeho čtyřnohého společníka. Radost mu určitě udělají zdravé pamlsky pro psy, na kterých si nejen pochutná, ale zároveň rychle doplní vydanou energii. Chystáte-li se ale na celodenní výlet, pak jen ony stačit určitě nebudou. Přibalit musíte také něco vydatnějšího, například v podobě granulí pro psy. Jestli tedy ve vás dřímá alespoň trošku dobrodružná povaha, bez váhání vyrazte společně objevovat svět!

Související příspěvky

Proč darovat zážitek? Hlavní roli hraje psychologie

majda

Narůstá počet krádeží jízdních kol

redakce

Čas koťat a štěňat – velká radost, ale i zodpovědnost

redakce