8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Je libo toroid? Toroidní transformátory nabízí TME

Tento typ transformátoru vychází z tvaru geometrického tělesa, podle kterého dostal i svůj název – toroid. Pokud potřebujete toroidní transformátory, pořídíte je v e-shopu TME.eu.

Podle Wikipedie je toroid „těleso v prostoru získané rotací uzavřené rovinné křivky (např. kružnice) okolo osy ležící v rovině křivky a neprotínající křivku. V případě rotace kružnice se jedná o torus. Toroidní jádra transformátorů jsou tedy dokonce tvarově přímo torusem. Pokud potřebujete toroidní transformátory, pořídíte je v e-shopu TME.eu. Firma je nabízí od výrobců Breve Tufvassons, Indel, Talema a Toroidy.

 

Výběr toroidního transformátoru záleží na mnoha parametrech

TME má pro zákazníky připravený e-shop, kde si lze jednotlivé parametry snadno nadefinovat. Pokud víte, co konkrétně hledáte, například oblíbené trafo 12V 5A, lze použít vyhledávání fulltextem. Ev. vyhledávat po parametrech.

Z typů toroidních transformátorů má TME k dispozici reproduktorový, toroidní pro audio a klasický toroidní. Výkonově jsou na výběr toroidy od 10VA až po 2,5kVA. Výkon souvisí s finální hmotností transformátoru. Ta se pohybuje od 200 g až po úctyhodných 20 kg. Obecně patří toroidní trafa spíše mezi těžší součástky. Tato vlastnost pak ovlivňuje i velikost finálního produktu s použitím toroidního transformátoru či způsob jeho připojení. Do plošného spoje se přímo zapojuje minimum toroidů. Spíše bývají opatřeny vodiči, někdy již mají i připravenou svorkovnici.

Nejčastěji používanými jsou toroidní transformátory s napětím primárního vinutí 230V AC. V sortimentu TME však najdete i jiné. Sekundární napětí může být 7V až 390V a proud sekundárního obvodu 40mA až 52,2A.

 

Transformátory a jádra z TME

Rozpětí nabídky toroidních transformátorů nabízených v e-shopu TME.eu je skutečně obrovský. Bohatá je ale i další nabídka transformátorů a jader. K dispozici máte transformátory pro PBC, transformátory s úchyty, autotransformátory, bezpečnostní transformátory, proudové transformátory, dále feritová jádra a též kostry s příslušenstvím.

 

TME.eu zdaleka nenabízí pouze transformátory

Z rodinné firmy vyrostl díky šíři sortimentu a skvělému zákaznickému servisu nadnárodní gigant, jeden z největších na světě s daným sortimentem. Tím jsou elektrotechnické součástky a elektronická zařízení, včetně doplňkového příslušenství. Zákazníky firmy bývají výrobci elektra, servisní firmy, opravny, elektroúdržbáři napříč všemi průmyslovými odvětvími, ale též domácí kutilové a modeláři, pro které je e-shop TME.eu doslova rájem. Díky firmě se zjednodušila dostupnost elektrotechnických součástek. Společnost má e-shop v mnoha zemích světa, v řadě přímo svoji pobočku. Nakoupit lze v e-shopu i u nás, v České republice. A to samozřejmě česky. Firma zasílá malé i nadrozměrné zásilky. Česká pobočka firmy TME Czech Republic s.r.o. sídlí v Ostravě.

Související příspěvky

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

redakce

Hledáte kvalitní značku šicích strojů pro quiltování? Správnou volbou je Janome Skyline!

majda

Dopřejte si lahodnou kávu každý den

redakce