14.5 C
Prague
27.10.2021
MaxiMagazín

Permanentní make up – kurzy v Praze

Vizážistky, kosmetičky a další specialistky na ženskou krásu si mohou osvojit techniku permanentního make upu na kurzu v Praze. Tento způsob trvalého líčení, které se nesmyje ani při dovolené u moře, preferuje stále více dam. Nejčastěji touží po dokonalém obočí. Odbornice Daria Radchenko učí své studentky, jak vytvořit svůdné husté obloučky, když na nich příroda šetřila.

Permanentní make up – kurz v Praze je zaměřen na pudrové obočí

Tato metoda připomíná dokonalé nalíčení obočí očními stíny. Nevytváří ostře ohraničené kontury a výsledek působí velmi přirozeně. Při dobře odvedené práci není téměř poznat, že je obočí částečně nebo úplně vyplněno tetovacími pigmenty.

Vše o míchání barev na tetování obočí

Důležitou součástí kurzu v pražském salonu Radchenko je namíchání barevných pigmentů, které i po vyhojení a částečné oxidaci splývají s normální barvou chloupků. Častým omylem začátečníků bývá představa, že u brunetky stačí vytetovat obočí černou barvou. Jenže ta časem modrá, zatímco správně sestavené odstíny tmavého pudrového obočí vypadají naprosto přirozeně. Účastnice semináře si také odnesou důležité informace o kvalitě a trvanlivosti jednotlivých tetovacích pigmentů. Tím si ušetří zdlouhavé experimenty během vlastní tetovací praxe a nebudou zbytečně přicházet o zákaznice.

Pudrové obočí – stínování a 3D efekt

Techniky úpravy obočí pomocí permanentního make upu jsou pochopitelně různé. Pudrové obočí umožňuje jeho praktické stínování pomocí různých barev. Právě tím dosahuje zkušená specialistka naprosto přirozeného výsledku, který většina klientek požaduje. Obloučky pak působí plasticky jako je tomu u správně rostlého a dostatečně hustého obočí. Večerní líčení sice snese ostřejší kontury, nicméně v běžném každodenním životě se mnohem více osvědčuje přirozený vzhled. Obzvláště ráno, během sportu nebo při plavání vypadá žena s pudrovým obočím mnohem lépe, než s výraznými linkami alá Kleopatra.

První den na kurzu permanentního make upu v Praze

Připravte se na intenzivní teoretickou přípravu, jejíž součástí bude již zmíněné míchání tetovacích barev tak, aby obočí vydrželo co nejdéle, aniž by zoxidovalo do nepřirozených odstínů. Dalším bodem bude rovněž nácvik, jak správně držet tetovací strojek a nemine vás ani detailní rozbor tradičních začátečnických chyb. Cílem je předejít zbytečným kosmetickým přešlapům, které by vám poškodily dobrou pověst. Také se naučíte předkreslit si obočí, které zákaznici sluší a pěkně zvýrazňuje její oči i celkový výraz tváře. V závěru bude následovat tetování na umělé silikonové kůži, která klade zhruba stejný odpor jako opravdová lidská tkáň. Díky tomu si bezpečně nacvičíte správný tlak potřebný k vedení jednotlivých tetovacích linek. Zároveň si prakticky vyzkoušíte, jak si poradit v zaoblených místech nadočnicových oblouků.

Den D – finální zkouška na živé modelce

Hned druhý den zúročíte teoretickou přípravu z první části semináře. Nejprve budete sledovat, jak pudrové obočí tetuje odbornice Daria Radchenko, která celý proces podrobně komentuje. Pak si sama pod dohledem Darie připravíte pigmenty v požadované intenzitě a hloubce. Následně si na obličeji klientky načrtnete budoucí kontury jejího nového obočí. Pokud by linka někde opticky ujela, Darie vám pomůže ji upravit. Teprve pak se chopíte tetovacího strojku a vytvoříte permanentní obočí, jak jste si ho natrénovala na umělé kůži. Ani po úspěšném zakončení kurzu nezůstanete odkázána jen sama na sebe. Pokud narazíte na nějaké potíže při aplikaci pudrového obočí, zavoláte Darii, která vám na dálku poradí.

Nabídka workshopů v salonu Radchenko je limitovaná počtem míst, aby se odbornice na permanentní make up mohla plně věnovat všem svým studentkám. Je-li vaším posláním činit ženy krásné a máte nějaké otázky k technice pudrového obočí, napište nám je do komentáře.

Související příspěvky

Projekt, který umožňuje recyklaci polystyrenu, navržen na prestižní cenu

redakce

Úhelníky nesmí chybět v rukách žádného domácího kutila

redakce

7 způsobů, jak si zpříjemnit vstávání

redakce