Podle jakých kritérií se řídit při výběru vany?

 

Vybrat dokonalou vanu pro vysněnou koupelnu není vůbec jednoduché. Poradíme vám, na co si dát při výběru pozor a na co se zaměřit.

 

Styl

Styl vany je počátečním faktorem při výběru vany do koupelny. Dnešní trh koupelnových produktů přímo překypuje množstvím typů van, ty však závisí na mnoha dalších kritériích, proto – ne každá vana se hodí do každé koupelny. Prostor, který má vaše koupelna má do značné míry vliv na to, jaký styl vany je do ní ideální. Pokud máte koupelnu spíše menších rozměrů, je jasné, že si do ní nemůžete pořídit vanu volně stojící. Tam volte raději vany rohové nebo klasické obdélníkové. Oválné vany jsou sice luxusní a velmi zajímavé, ale ty patří do koupelen, kde nepočítáte s každým centimetrem. A mezi jakými styly van si můžete vybírat?

 • Asymetrické
 • Vany pro dva
 • Obdélníkové
 • Rohové
 • Volně stojící
 • Luxusní
 • Oválné

 

Materiál

Každý materiál se na dotek liší, takže byste si měli vyzkoušet, který je pro vás ten nejpříjemnější – ve vaně budete trávit spoustu času, právě proto pohodlí v ní je důležité. Nicméně, nejpohodlnější materiál může být také docela drahý, přičemž vy byste raději volili opak. Mezi kterými druhy materiálu můžete vybírat?

 • Laminát – Tento materiál patří mezi ty nejlevnější, jedná se o sklolaminát, který je vyroben z vyztužených plastových desek, které jsou nakonec tvarovány do tvaru vany. Materiál je poměrně trvanlivý, i když je náchylný k štěpení vlivem těžkých nárazů a vyznačuje se i špatnou vlastností, kterou je poréznost.
 • Porcelán – Vany z porcelánu jsou poměrně trvanlivé a jsou neporézní, takže se v průběhu času nebudou deformovat ani zhoršovat. Porcelánový povlak je však velmi jemný a silné nárazy jej mohou poškodit.
 • Akryl – Akrylové vany jsou velmi podobné těm laminátovým, ovšem tento materiál je neporézní, tudíž se nemusíte obávat jeho pozdější deformaci. Navíc je i velmi odolný proti odlupování a silným nárazům .
 • Keramika – Nevýhodou keramiky je, že musí být neustále udržována, jinak se její kvalita zhorší a nakonec se rozpadne.
 • Kamenná pryskyřice – Tento materiál poskytuje vynikající trvanlivost a udržení tepla, zároveň je neporézní a cenově dostupný. Jediným omezujícím faktorem je, že ve srovnání s jinými materiály na trhu jsou jeho možnosti výběru stylu omezené.
 • Mramor – Mramor se vyznačuje svým perleťovým leskem, což taky znát na jeho vysoké ceně, ovšem vzhled mramorové vany je k nezaplacení.

 

Velikost

Dalším důležitým faktorem je velikost vany. Obecně platí, že pokud máte velkou koupelnu, zvolte větší vanu – tady můžete vybírat z volně stojící vany, rohové, asymetrické nebo dokonce můžete zvolit varianty vany „pro dva“. Pokud však koupelna nemá místa nazbyt, volte vany obdélníkové nebo rohové. Nezapomínejte ani na to, že větší vana potřebuje více vody, o čem vás přesvědčí i účet za vodu.

Jestliže zrovna plánujete  výměnu či koupi nové vany, doporučujeme firmu Keraservis, která je mistrem v oboru. Na webových stránkách naleznete tipy, inspirace a můžete si nechat poradit od interiérového architekta., nebo doporučujeme navštívit showroomy společnosti Keraservis, které najdete v Brně v centru Kaštanová nebo v Praze v centru Křižíkova.

Pokud se chcete pouze inspirovat podívejte se stránky www.keraservis.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download