Pořizujete nová okna? Tyto 3 tipy se vám budou hodit!

 

Okna jsou velkým tepelným mostem, přes který utíká množství energie pro vytápění. Výběr těch správných tak ovlivní nejenom vzhled domu, ale především účty za energie. Jde o investici, kterou je potřeba pořádně promyslet. A přesně s tím vám může pomoci následující článek se 3 tipy, jak si co nejlépe poradit s výběrem oken.

 

Výběr správného typu oken

Při volbě ideálních oken je potřeba zvážit, jaký typ bude nejvhodnější. Nejčastější dilema spočívá při výběru, jestli budou rámy plastové či dřevěné. Tím však výčet možností nekončí a kromě rámu je dobré zaměřit se také na typ skleněné tabule, protože lepší izolační schopnosti mají vícevrstvá skla.

Dřevěná nebo plastová okna?

Klasická dřevěná okna jsou využívaná již po mnoho let. Mají příjemný vzhled a dobré izolační vlastnosti. Speciální kategorií jsou dvojitá špaletová okna, která jsou díky svému lehce historickému designu nejlepší volbou na chaty, chalupy a podobné objekty.

Oproti tomu plastová okna jsou hitem posledních let. Vynikají schopností izolovat teplo, ale nabízí také výbornou zvukovou izolaci. Kromě klasické bílé varianty si můžete vybírat i z dekorů imitujících dřevo.

Hliník jako ideální materiál pro náročné

Hliníková okna se hodí pro vysoce namáhané budovy, protože jejich předností je zejména mechanická pevnost a odolnost. Působí luxusním dojmem a dají se výborně kombinovat s atypickými skleněnými formáty.

 

Rozměry a provedení

Při volbě správných oken je důležité myslet i na rozměry. Atypicky velké skleněné tabule často vyžadují řešení na míru pro zachování maximální funkčnosti.

 

Pečlivě si vyberte dodavatele

Protože okna většinou představují značnou investici, je nutné pečlivě vybírat dodavatele. Nebojte se využít zaměření a konzultace zdarma, kdy vám profesionálové pomohou s výběrem nejvhodnějšího řešení a nabídnou cenovou kalkulaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download