Šetřete záda vašich dětí – nahraďte aktovku vysokohorským batohem!

 

Každý rodič chce pro svoje dítě to nejlepší. Možná i vy jste investovali do ergonomického batohu pro vašeho školáka v domnění, že batoh určený na každodenní nošení nebude přílišně zatěžovat záda. Je třeba si však uvědomit, že tíha studentského batohu se může vyšplhat až na neuvěřitelná čísla. Stačí tedy vypolstrovaná taška?

 

Nedejte na vzhled

Když se nakupuje výbava pro prvňáčka, všechno musí být krásné a barevné. I když u mnoha školních pomůcek je jedno, jak budou vypadat, u školních aktovek se nenechte zlákat jenom vzhledem. Uvědomte si totiž, že váš malý školák bude každý den táhnout mnoho těžkých učebnic, sešitů a jiných pomůcek. Aktovky jsou proto zcela nevhodné. Zátěž, která je vyvíjena na dětská záda, je totiž nerovnoměrně rozložena. V důsledku toho je posunuté těžiště a dítě se to snaží vyvažovat vystrčenými rameny. Záda pak zůstávají kulatá a hrozí bolesti či dokonce při dlouhodobé zátěži poškození páteře. Vždy se tedy dívejte  zejména na to, zda je školní batoh pro první či druhý stupeň bezpečný a dobře navržený. Uvidíte, že to vaše dítě ocení.

 

Jak vybrat batoh?

V podstatě by školní batoh měl splňovat podobné požadavky jako ten, který je určen pro vysokohorské túry. Zaměřte se na výškově nastavitelné popruhy, které by určitě neměly chybět. Díky nim se batoh maximálně přizpůsobí postavě a výšce dítěte. Bude tak pohodlnější a nejenom to – nebudete muset za pár let kupovat nový batoh. Poroste totiž s ním. Dalším důležitým bodem je bederní popruh, který ramenům dítěte velmi ulehčí.

 

Rozmanitý styl

To, že bude batoh bezpečný a pohodlný v žádném případě neznamená, že musí být fádný a pro dítě nezajímavý. Vyměnitelné sady Kletties zajistí, že se dítěti batoh jen tak neokouká. Díky nim si děti mohou batoh přizpůsobit podle svých přání a obměňovat styl podle libosti. Batoh mohou doplnit také sportovním pytlem, který na něj lze připevnit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download